Spotkanie autorskie z pisarką Ewą Stadtmüller

07.11.2011

W dniu 15 listopada 2011 r. o godz. 9.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci Ewą Stadtmüller.

Ewa Stadtmüller - ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski na WSP (dzisiejszy UP) w Krakowie. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki
Wczesnoszkolnej AP. Zadebiutowała w 1992 roku bajką "O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę". Obecnie ma na swym koncie ponad 100 książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend.

Ważne miejsce w twórczości autorki zajmują książeczki o charakterze edukacyjnym. W 2003 roku Ewa Stadtmüller została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka, a w 2008 za książkę "A - jak anioł" otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich - Feniks 2008. Od 2010 roku jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY. Serdecznie zapraszamy.