RADOSNY DZIEŃ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MŁYNNEM

22.11.2011

W dniu 15 listopada 2011r. w Szkole Podstawowej w Młynnem odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 93. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Proboszcz Parafii Łososina Górna Ks. Stanisław Kowalik, Wójt Gminy Limanowa Pan Władysław Pazdan, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w
Limanowej Pani Edyta Król , Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu UG Limanowa Pan Jacenty Musiał, Kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UG Limanowa Pan Stanisław Piegza, Sołtys Wsi Młynne Pan Leszek Twaróg, przedstawiciel Rady Rodziców Pan Fabian Dudek. Zebranych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców przywitała Dyrektor SP w Młynnem Bożena Golonka.

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}

Uczniowie kl. IV-VI wykonali montaż słowno-muzyczny pt. "Żeby Polska była Polską", który przygotowany został przez Panią Barbarę Jajeśnicę i Panią Alinę Górszczyk. Szczególne wrażenie na wszystkich wywarły śpiewane pieśni patriotyczne, a zwłaszcza piosenka "Pytasz mnie". Z powagą i w podniosłym nastroju uczciliśmy tak ważne dla Polski wydarzenie. Była to wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu.

W drugiej części uroczystości miało miejsce poświęcenie placu zabaw, który został zbudowany w ramach projektu "Radosna szkoła". Dyrektor SP w Młynnem Bożena Golonka podziękowała Panu Wójtowi i wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tak wspaniałego placu. To dzięki przychylności całej Rady Gminy Limanowa mogło zostać zrealizowane marzenie o miejscu do beztroskich zabaw dzieci. Podziękowania Panu Wójtowi złożył również Przewodniczący Samorządu Szkolnego, który w imieniu wszystkich uczniów podziękował za nowy plac zabaw i obiecał, że dzieci będą o niego dbać.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez zaproszonych gości Ksiądz Proboszcz pobłogosławił plac i życzył aby Bóg miał pod opieką wszystkie bawiące się na nim dzieci. Na koniec Pan Wójt życzył dzieciom bezpiecznych i radosnych zabaw na placu. Uroczystość ta najbardziej ucieszyła dzieci, które mogą już oficjalnie korzystać z nowego placu zabaw.

Dyrektor SP w Młynnem szczególne podziękowania składa Sekretarzowi Gminy Limanowa Panu Markowi Ziaji za inicjatywę powstania placu zabaw w naszej szkole oraz Kierownikowi Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UG Limanowa Panu Stanisławowi Piegzie za pomoc w zrealizowaniu tej inwestycji.

Maria Pytel

{multithumb thumb_height=150 thumb_width=0}