Przedszkolaki poznają bibliotekę

03.11.2011

27 października 2011 roku Bibliotekę Publiczną w Męcinie odwiedziły dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka oddział w Męcinie. Dwudziestoosobowa grupa najmłodszych przybyła pod opieką Genowefy Drożdżak, Jolanty Kmiecik i Ewy Oleksy. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, jakie są rodzaje książek, gdzie znajdują się książki dla dorosłych, młodzieży, a gdzie dla dzieci i co należy zrobić by zostać czytelnikiem.

W kąciku dla najmłodszych dzieci z zainteresowaniem oglądały kolorowe książeczki i wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. "Żaba". Zadowolone i zachęcone maluchy deklarowały powrót do biblioteki w niedługim czasie. Na pamiątkę wizyty mali czytelnicy otrzymali kolorowe naklejki. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w bibliotece.

Teresa Frączek

Teresa Frączek