Informacja o VIII i IX sesji Rady Gminy Limanowa

14.11.2011

W dniu 27 października br. odbyła się VIII sesja Rady Gminy Limanowa, na którą przybyli: Franciszek Dziedzina - Wicestarosta Powiatu Limanowskiego , Mieczysław Uryga - Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Tadeusz Stachak - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej oraz Maria Lupa- Radna Powiatu Limanowskiego.

Zasadniczym punktem obrad było przedstawienie Radzie Gminy:

1. Informacji Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy o stwierdzonych nieprawidłowościach w analizowanych oświadczeniach majątkowych za 2010 r.
  2. Informacji o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Limanowa w roku szkolnym 2010/2011.

oraz przyjęcie uchwał w sprawie:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2011 r.,
  • zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  • przyjęcia na 2012 r. programu współpracy Gminy Limanowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie gminy Limanowa w zakresie odpowiadającym zadaniom Gminy Limanowa,
  • wyrażenia zgody na przedłużenie umów najmu lokali z ich dotychczasowymi najemcami.

Na początku sesji Rada Gminy zapoznała się z informacją Wójta o działalności w okresie międzysesyjnym.

• drogą w Starej Wsi koło Lasu Państwowego, do osiedla Zoniów,
  • wykonaniem remontu drogi gminnej na Klenie w Kłodnem na odcinku od drogi powiatowej Limanowa - Chełmiec w części leżącej na terenie Chomranic.

W ramach odpowiedzi na interpelacje Wicestarosta Powiatu Limanowskiego podziękował za owocną współpracę przy realizacji zadania - modernizacja drogi Limanowa - Chełmiec realizowanej w ramach programu "Schetynówki". Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy.

Podczas sesji Przewodniczący Rady poinformował, że Wójt Gminy Limanowa na wniosek Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, otrzymał wyróżnienie im. Grzegorza Pałki, określane mianem Samorządowego Oskara, za wzorową koordynację służb zarządzania kryzysowego w czasie klęski żywiołowej oraz działania na rzecz rozwoju gminy.

W dniu 9 listopada br. odbyła się IX nadzwyczajna sesja Rady Gminy Limanowa. Na sesję przybyli: Stanisław Kracik - Wojewoda Małopolski, Tadeusz Stachak - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej oraz Maria Lupa- Radna Powiatu Limanowskiego.

Zasadniczym punktem obrad było podjęcie uchwał w sprawie zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2011 r. oraz zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa.

• regulacją rzek i potoków w Starej Wsi I , Siekierczynie I , Rupniowie,
  • zmianą rozkładu jazdy busów w Nowym Rybiu,
  • zabezpieczeniem mostu na Pasierbcu w kierunku Makowicy,
  • odszkodowaniami za zniszczone grunty prywatne przez rzeki w czasie powodzi.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy.

Na sesji zostały wręczone przez Wojewodę Małopolskiego "Medale za ofiarność i odwagę" osobom, które brały czynny udział w niesieniu pomocy poszkodowanym rodzinom w wyniku katastrofy osuwiskowej w miejscowości Kłodne w czerwcu 2010 r. oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania dzieci i młodzieży.

"Medalem za ofiarność i odwagę" odznaczeni zostali:

• Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa,
  • Marek Ziaja - Sekretarz Gminy Limanowa,
  • Marcin Matras - Skarbnik Gminy Limanowa,
  • Rafał Woźniak - kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UG,
  • Dorota Musiał - Kierownik GOPS,
  • Stanisław Piegza - Kierownik Wydziału Inwestycji UG,
  • Maria Lupa - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Męcinie,
  • Danuta Iwańska - Fulara - była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłodnem,
  • Marian Świerczek - sołtys wsi Kłodne,
  • Dariusz Dutka - inspektor ds. obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego UG.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali:

• Maria Leśniara - nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie,
  • Maria Król - nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie.

W imieniu odznaczonych, Wójt Gminy Władysław Pazdan i Przewodniczący Rady Gminy Józef Oleksy złożyli podziękowania Wojewodzie Małopolskiemu.

Wójt Gminy Władysław Pazdan i Przewodniczący Rady Gminy Józef Oleksy uroczyście podziękowali panu Stanisławowi Odziomkowi - wieloletniemu Sekretarzowi gminy Limanowa za pełną poświęcenia i zaangażowania pracę dla samorządu miasta i gminy Limanowa, w związku z przejściem na emeryturę.

Marek Ziaja

Zasadniczym punktem obrad było przedstawienie Radzie Gminy:

oraz przyjęcie uchwał w sprawie:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2011 r.,
  • zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,

• drogą w Starej Wsi koło Lasu Państwowego, do osiedla Zoniów,

• regulacją rzek i potoków w Starej Wsi I , Siekierczynie I , Rupniowie,
  • zmianą rozkładu jazdy busów w Nowym Rybiu,
  • zabezpieczeniem mostu na Pasierbcu w kierunku Makowicy,
  • odszkodowaniami za zniszczone grunty prywatne przez rzeki w czasie powodzi.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy.

"Medalem za ofiarność i odwagę" odznaczeni zostali:

• Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa,
  • Marek Ziaja - Sekretarz Gminy Limanowa,
  • Marcin Matras - Skarbnik Gminy Limanowa,
  • Rafał Woźniak - kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UG,
  • Dorota Musiał - Kierownik GOPS,
  • Stanisław Piegza - Kierownik Wydziału Inwestycji UG,
  • Maria Lupa - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Męcinie,
  • Danuta Iwańska - Fulara - była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłodnem,
  • Marian Świerczek - sołtys wsi Kłodne,
  • Dariusz Dutka - inspektor ds. obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego UG.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali:

• Maria Leśniara - nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie,
  • Maria Król - nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie.

Marek Ziaja