" ... i przejechaliśmy się niemieckim samochodem..."

01.11.2011

24 października 2011 roku gimnazjaliści Zespołu Szkół w Mordarce wzięli udział w 90 minutowej lekcji języka niemieckiego w ramach projektu" Deutsch- Wagen-Tour" organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt ten wszedł w życie w 2008 roku i ma na celu rozpowszechnianie nauki języka niemieckiego w Polsce. Istotą tej kampanii jest 5 jeżdżących po kraju oznakowanych samochodów z lektorami oraz różnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym.

Dzięki aprobacie Dyrekcji szkoły uczniowie, dla których język naszych zachodnich sąsiadów jest szczególnie ważny, rozmawiali z lektorem o tym, dlaczego warto uczyć się tego języka. Po dyskusji i prezentacji multimedialnej przyszedł czas na gry i zabawy językowe, w których nasi " młodzi germaniści" brali udział z wielkim zaangażowaniem, za co otrzymali liczne nagrody.

Prowadzący zajęcia, Ryszard Maj, był pod wrażeniem umiejętności naszych uczniów, o czym napisał na swoim blogu: "Rodzice, którzy powierzyli dzieci właśnie tej szkole, mogą być spokojni, że nauczą się one tutaj porządnie języków obcych, lecz również zdobędą solidną wiedzę z wielu innych przedmiotów." ( więcej informacji na stronie: www.deutsch-wagen-tour.pl)

Zajęcia były tak bardzo interesujące, że gdy zadzwonił dzwonek na przerwę, nikt nie chciał wyjść z sali.

Gorące podziękowania składam Dyrekcji szkoły za udział w zajęciach oraz gościnne przyjęcie prowadzącego zajęcia.

Małgorzata Krawczyk

Małgorzata Krawczyk