Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Drugi raz z rzędu ZŁOTA KOZICA!

30.11.2011

Głosowanie na "Najlepszy Bieg Górski 2011 roku" dobiegło końca. Biegacze z całej Polski głosowali na 3 rodzaje biegów górskich: bieg anglosaski (trasa raz w górę raz w dół), bieg alpejski (trasa w przeważającej części pod górę) i bieg długodystansowy (dystans biegu od 21 km i więcej) oddając aż 545 głosów na 53 zorganizowane biegi górskie w całej Polsce. To o ponad 70% więcej głosów niż w roku ubiegłym. Prawie każdy z biegów znalazł choć jednego swego zwolennika.


Powiat Limanowski reprezentował w tym gronie aż 3 biegi:
- bieg anglosaski: III-cia edycja "Limanowa Forrest"
- bieg anglosaski: I-sza edycja "Szczawa 2011"
- bieg długodystansowy: I-sza edycja "Półmaraton Forrest"

Miło poinformować nam, że najlepszym biegiem górskim w stylu anglosaskim ponownie został drugi raz z rzędu - bieg górski "LIMANOWA FORREST"!!! Otrzymując Certyfikat "ZŁOTA KOZICA" od portalu "Biegi Górskie".

Wysokie 5 miejsce zdobył jeszcze jeden nasz bieg, tym razem w kategorii biegów długodystansowych, "Półmaraton Forrest" (pierwsza edycja biegu!) - który wyprzedził o jedno oczko w wynikach głosowania m.in. Mistrzostwa Polski na długim dystansie. Tak więc, KS "Limanowa Forrest" potwierdził swój prymat na niwie organizatorskiej podczas ostatniego głosowania.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

1) Najlepszy Bieg Górski 2011 - w Stylu Alpejskim:

 • Najlepszym biegiem górskim w stylu alpejskim został po raz 3 z rzędu Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę - zdobywając w swej kategorii 18,39% głosów (na 20 nominowanych biegów).
 • II miejsce i Srebrną Kozicę 2011 w stylu alpejskim zdobył jeden z biegów, który w roku 2010 zebrał bardzo wiele negatywów - Bieg Na Pilsko. Brawa dla organizatora za dużą poprawę - bieg ten zdobył w swej kategorii 10,34% głosów.
 • III miejsce i Brązową Kozicę 2011 zdobył Bieg Na Śnieżkę (Mountain Marathon cz.2) - zdobywając w swej kategorii 9,20% głosów.

2) Najlepszy Bieg Górski 2011 - w Stylu Anglosaskim:

 • Najlepszym biegiem górskim w stylu anglosaskim został po raz drugi z rzędu nasz III Bieg Górski "LIMANOWA FORREST"! - zdobywając w swej kategorii 15,33% głosów (na 18 nominowanych biegów).
 • II miejsce i Srebrną Kozicę 2011 w stylu anglosaskim zdobył kolejny bieg z cyklu Mountain Marathon - rozgrywany w Ustroniu - Bieg na Czantorię (995 m) - zdobywając w swej kategorii 10,22% głosów.
 • III miejsce i Brązową Kozicę 2011 w stylu anglosaskim zdobył rozgrywany w Jedlinie - IX Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym - otrzymując w swej kategorii 9,49% głosów.
 • XIII miejsce zajął bieg górski "Szczawa 2011".

3) Najlepszy Bieg Górski 2011 - na Długim Dystansie:

 • Najlepszymi biegami górskimi na Długim Dystansie zostały ponownie biegi maratońskie, najlepszy okazał się III Maraton Karkonoski - zdobywając w swej kategorii aż 27,78% głosów.
 • II miejsce tak jak w zeszłym roku i Srebrną Kozicę 2011 zdobył bieg organizowany przez Agencję Turystyczną Adventure Tour, Zajazd Horolna - IV Maraton Beskidy - zdobywając 19,23% głosów w tej kategorii.
 • III miejsce i Brązową Kozicę 2011 zdobył także wzorem roku 2010 - IV Wysokogórski Bieg im. Druha Franciszka Marduły - zdobywając w swej kategorii 11,11% głosów.
 • V miejsce (na 13 nominowanych biegów długodystansowych w Polsce) zdobył "I Półmaraton Forrest", zdobywając 7,26 %.

Oprócz certyfikatów najlepsze biegi otrzymują jeszcze odpowiednie kategorie w przyszłorocznej Lidze Biegów Górskich - zwycięzcy najwyższą kategorię M (m.in. bieg górski "Limanowa Forrest"), a biegi z II miejsca minimum kategorię S, chodzi o to by to uczestnicy mieli jak największy udział w wybieraniu biegów o najwyższej randze.

Dziękujmy bardzo naszym członkom klubu, współorganizatorom, sponsorom, wolontariuszom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji naszych imprez!!! Wszystkim zwycięzcom oraz organizatorom pozostałych biegów serdecznie gratulujemy.

Zarząd KS "Limanowa Forrest"

Głosowanie na "Najlepszy Bieg Górski 2011 roku" dobiegło końca. Biegacze z całej Polski głosowali na 3 rodzaje biegów górskich: bieg anglosaski (trasa raz w górę raz w dół), bieg alpejski (trasa w przeważającej części pod górę) i bieg długodystansowy (dystans biegu od 21 km i więcej) oddając aż 545 głosów na 53 zorganizowane biegi górskie w całej Polsce. To o ponad 70% więcej głosów niż w roku ubiegłym. Prawie każdy z biegów znalazł choć jednego swego zwolennika.


Powiat Limanowski reprezentował w tym gronie aż 3 biegi:
- bieg anglosaski: III-cia edycja "Limanowa Forrest"
- bieg anglosaski: I-sza edycja "Szczawa 2011"
- bieg długodystansowy: I-sza edycja "Półmaraton Forrest"

Miło poinformować nam, że najlepszym biegiem górskim w stylu anglosaskim ponownie został drugi raz z rzędu - bieg górski "LIMANOWA FORREST"!!! Otrzymując Certyfikat "ZŁOTA KOZICA" od portalu "Biegi Górskie".

Wysokie 5 miejsce zdobył jeszcze jeden nasz bieg, tym razem w kategorii biegów długodystansowych, "Półmaraton Forrest" (pierwsza edycja biegu!) - który wyprzedził o jedno oczko w wynikach głosowania m.in. Mistrzostwa Polski na długim dystansie. Tak więc, KS "Limanowa Forrest" potwierdził swój prymat na niwie organizatorskiej podczas ostatniego głosowania.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

1) Najlepszy Bieg Górski 2011 - w Stylu Alpejskim:

 • Najlepszym biegiem górskim w stylu alpejskim został po raz 3 z rzędu Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę - zdobywając w swej kategorii 18,39% głosów (na 20 nominowanych biegów).
 • II miejsce i Srebrną Kozicę 2011 w stylu alpejskim zdobył jeden z biegów, który w roku 2010 zebrał bardzo wiele negatywów - Bieg Na Pilsko. Brawa dla organizatora za dużą poprawę - bieg ten zdobył w swej kategorii 10,34% głosów.
 • III miejsce i Brązową Kozicę 2011 zdobył Bieg Na Śnieżkę (Mountain Marathon cz.2) - zdobywając w swej kategorii 9,20% głosów.

2) Najlepszy Bieg Górski 2011 - w Stylu Anglosaskim:

 • Najlepszym biegiem górskim w stylu anglosaskim został po raz drugi z rzędu nasz III Bieg Górski "LIMANOWA FORREST"! - zdobywając w swej kategorii 15,33% głosów (na 18 nominowanych biegów).
 • II miejsce i Srebrną Kozicę 2011 w stylu anglosaskim zdobył kolejny bieg z cyklu Mountain Marathon - rozgrywany w Ustroniu - Bieg na Czantorię (995 m) - zdobywając w swej kategorii 10,22% głosów.
 • III miejsce i Brązową Kozicę 2011 w stylu anglosaskim zdobył rozgrywany w Jedlinie - IX Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym - otrzymując w swej kategorii 9,49% głosów.
 • XIII miejsce zajął bieg górski "Szczawa 2011".

3) Najlepszy Bieg Górski 2011 - na Długim Dystansie:

 • Najlepszymi biegami górskimi na Długim Dystansie zostały ponownie biegi maratońskie, najlepszy okazał się III Maraton Karkonoski - zdobywając w swej kategorii aż 27,78% głosów.
 • II miejsce tak jak w zeszłym roku i Srebrną Kozicę 2011 zdobył bieg organizowany przez Agencję Turystyczną Adventure Tour, Zajazd Horolna - IV Maraton Beskidy - zdobywając 19,23% głosów w tej kategorii.
 • III miejsce i Brązową Kozicę 2011 zdobył także wzorem roku 2010 - IV Wysokogórski Bieg im. Druha Franciszka Marduły - zdobywając w swej kategorii 11,11% głosów.
 • V miejsce (na 13 nominowanych biegów długodystansowych w Polsce) zdobył "I Półmaraton Forrest", zdobywając 7,26 %.

Oprócz certyfikatów najlepsze biegi otrzymują jeszcze odpowiednie kategorie w przyszłorocznej Lidze Biegów Górskich - zwycięzcy najwyższą kategorię M (m.in. bieg górski "Limanowa Forrest"), a biegi z II miejsca minimum kategorię S, chodzi o to by to uczestnicy mieli jak największy udział w wybieraniu biegów o najwyższej randze.

Dziękujmy bardzo naszym członkom klubu, współorganizatorom, sponsorom, wolontariuszom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji naszych imprez!!! Wszystkim zwycięzcom oraz organizatorom pozostałych biegów serdecznie gratulujemy.

Zarząd KS "Limanowa Forrest"Liczba wyświetleń: 1651
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne