Andrzejki w WKK Kisielówka

27.11.2011

W dniu 26 listopada br. w Wiejskim Klubie Kultury w Kisielówce odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla dzieci i młodzieży. Przygotowane z tej okazji atrakcje zgromadziły liczne grono najmłodszych mieszkańców tej miejscowości.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają bowiem wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości oraz przenieść w świat marzeń i fantazji.

W ramach specjalnego andrzejkowego programu przygotowanego dla dzieci i młodzieży w WKK w Kisielówce odbyła się m.in. zabawa taneczna połączona z konkursami oraz wróżby. Podstawową wróżbą-zabawą, bez której andrzejki nie mogły się odbyć było lanie wosku. Ponadto wróżono … z butów oraz kości do gry.

W trakcie Andrzejek panowała miła atmosfera, a wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i chętnie brali udział w zorganizowanych konkursach i zabawach.

AP

AP