Wystawa prac Elżbiety Barszcz w Bibliotece w Młynnem

23.10.2011

W dniu 21 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Młynnem odbyła się wystawa prac Elżbiety Barszcz.

Elżbieta Barszcz mieszkanka Młynnego od lat wykonuje piękne obrazy haftem krzyżykowym. Tematyka jej prac jest bardzo różnorodna od religijnych (np. Ostatnia Wieczerza - wzorowana na wielkim dziele Leonarda da Vinci) przez obrazy okolicznościowe, portrety i krajobrazy.
Precyzyjnie i z pięknym nasyceniem kolorów wykonane dzieła są wspaniałym prezentem - również wykonuje obrazy na zamówienie.

Otwarcia wystawy dokonał Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki w Starej Wsi, który przywitał przybyłych gości oraz przedstawił twórczość i życiorys bohaterki wieczoru. Również poinformował o roli kultury w kultywowaniu "Małych Ojczyzn" i w trosce o jego rozwój.

Następnie głos zabrał ks. Rektor Stanisław Pietrzak, który przypomniał, że każdy z nas ma talenty, których nie można zmarnować, a wręcz odwrotnie należy je pielęgnować na chwałę Boga. Tymi talentami obdarzona jest Elżbieta Barszcz, gdzie w swojej hafciarskiej twórczości ukazują piękno przyrody, Boga i człowieka.

Na uroczystość przybyli m./in.: Leszek Twaróg - sołtys Młynnego z żoną, Maria i Stanisław Ptaszek - znani artyści z gminy, Maria Matras - była bibliotekarka z Młynnego, Małgorzata Wiśniewska - bibliotekarka z Młynnego, Maria Trzupek - bibliotekarka z Kaniny oraz mieszkańcy Młynnego.

Uroczystość przebiegła w spokojnej i rodzinnej atmosferze. W wystawie brali udział przedstawiciele trzech pokoleń.

Wystawa od dnia otwarcia cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Jeszcze przez tydzień do 28 października br. będzie można zobaczyć prace Elżbiety Barszcz w naszej bibliotece. Zapraszamy.

Małgorzata Wiśniewska

Małgorzata Wiśniewska