Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Władysław Pazdan otrzymał wyróżnienie im. Grzegorza Palki

24.10.2011

W dniu 23 października br. w Muzeum im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród im. Grzegorza Palki. Wójt Gminy Limanowa znalazł się w gronie 8 wyróżnionych samorządowców z całej Polski.

Nagroda im. Grzegorza Palki to jedno z bardziej cennych wyróżnień przyznawanych samorządowcom, określana mianem Samorządowego
Oskara. Jaj celem jest wyróżnienie osób, które zrobiły najwięcej dla swoich społeczności na poziomie lokalnym i regionalnym.

Grzegorz Palka - to pierwszy Prezydent Miasta Łodzi w III Rzeczypospolitej, a także w drugiej kadencji Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, który położył niezmierne zasługi w organizowaniu od podstaw wspólnoty samorządowej w mieście Łodzi. Miasto Łódź zawdzięcza Mu wzorowe zarządzanie oraz wiele oryginalnych rozwiązań organizacyjnych i finansowych. Był twórcą i wieloletnim Prezesem Unii Metropolii Polskich. Zginął w wypadku samochodowym 12 lipca 1996 r.

Chcąc upamiętnić tą wybitną postać w rok po Jego tragicznej śmierci Liga Krajowa uchwałą Zgromadzenia w dniu 18 maja 1997 r. ustanowiła Nagrodę im. Grzegorza Palki za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej.

Dotychczas nagrody wręczono 74 osobom, wśród których byli m. in. Premier Jerzy Buzek, Ambasador USA Daniel Fried, Ś.P. Prezydent Lech Kaczyński, profesorowie: Jerzy Regulski, Michał Kulesza, Irena Lipowicz, Komisarz UE Danuta Hubner, Minister Grażyna Gęsicka, Europoseł Jan Olbrycht i wielu wybitnych samorządowców z gmin powiatów i województw.

W tym roku Kapituła Nagrody im. Grzegorza Palki w składzie:
- Tadeusz Wrona - Przewodniczący Ligi Krajowej, Przewodniczący Kapituły
- Małgorzata Palka - córka Grzegorza Palki, Członek Kapituły
- Włodzimierz Tomaszewski - Członek Kapituły
- Jacek Hillebrand - Członek Kapituły
- Adam Markowski - Członek Kapituły
- Edward Olszewski - Członek Kapituły
- Andrzej Kicman - Członek Kapituły
- Bogdan Major - Członek Kapituły
obradowała 2 października br. w Częstochowie

W gronie 8 wyróżnionych osób z terenu całego kraju znalazł się Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan. Wójt otrzymał wyróżnienie "Za wzorcową koordynację służb zarządzania kryzysowego w czasie klęski żywiołowej oraz działania na rzecz rozwoju gminy". To właśnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu i osobistemu wkładowi udało się za pozyskane środki finansowe w wysokości 10 mln zł zakupić teren i wybudować domy dla osób, które straciły dach nad głową w wyniku osuwisk, które miały miejsce w Kłodnem w maju 2010 r.

K.G.-L.

W dniu 23 października br. w Muzeum im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród im. Grzegorza Palki. Wójt Gminy Limanowa znalazł się w gronie 8 wyróżnionych samorządowców z całej Polski.

Nagroda im. Grzegorza Palki to jedno z bardziej cennych wyróżnień przyznawanych samorządowcom, określana mianem Samorządowego
Oskara. Jaj celem jest wyróżnienie osób, które zrobiły najwięcej dla swoich społeczności na poziomie lokalnym i regionalnym.

Grzegorz Palka - to pierwszy Prezydent Miasta Łodzi w III Rzeczypospolitej, a także w drugiej kadencji Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, który położył niezmierne zasługi w organizowaniu od podstaw wspólnoty samorządowej w mieście Łodzi. Miasto Łódź zawdzięcza Mu wzorowe zarządzanie oraz wiele oryginalnych rozwiązań organizacyjnych i finansowych. Był twórcą i wieloletnim Prezesem Unii Metropolii Polskich. Zginął w wypadku samochodowym 12 lipca 1996 r.

Chcąc upamiętnić tą wybitną postać w rok po Jego tragicznej śmierci Liga Krajowa uchwałą Zgromadzenia w dniu 18 maja 1997 r. ustanowiła Nagrodę im. Grzegorza Palki za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej.

Dotychczas nagrody wręczono 74 osobom, wśród których byli m. in. Premier Jerzy Buzek, Ambasador USA Daniel Fried, Ś.P. Prezydent Lech Kaczyński, profesorowie: Jerzy Regulski, Michał Kulesza, Irena Lipowicz, Komisarz UE Danuta Hubner, Minister Grażyna Gęsicka, Europoseł Jan Olbrycht i wielu wybitnych samorządowców z gmin powiatów i województw.

W tym roku Kapituła Nagrody im. Grzegorza Palki w składzie:
- Tadeusz Wrona - Przewodniczący Ligi Krajowej, Przewodniczący Kapituły
- Małgorzata Palka - córka Grzegorza Palki, Członek Kapituły
- Włodzimierz Tomaszewski - Członek Kapituły
- Jacek Hillebrand - Członek Kapituły
- Adam Markowski - Członek Kapituły
- Edward Olszewski - Członek Kapituły
- Andrzej Kicman - Członek Kapituły
- Bogdan Major - Członek Kapituły
obradowała 2 października br. w Częstochowie

W gronie 8 wyróżnionych osób z terenu całego kraju znalazł się Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan. Wójt otrzymał wyróżnienie "Za wzorcową koordynację służb zarządzania kryzysowego w czasie klęski żywiołowej oraz działania na rzecz rozwoju gminy". To właśnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu i osobistemu wkładowi udało się za pozyskane środki finansowe w wysokości 10 mln zł zakupić teren i wybudować domy dla osób, które straciły dach nad głową w wyniku osuwisk, które miały miejsce w Kłodnem w maju 2010 r.

K.G.-L.Liczba wyświetleń: 2091
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne