Sukces sportowy Krystiana Pacholarza

10.10.2011

Krystian Pacholarz z Kłodnego został V-ce Mistrzem Polski w Kombinacji Norweskiej na Iglicie. Zawody odbyły się w dniu 7 października br. w Zakopanem, startowało 30 zawodników, sama czołówka z kraju w kategorii Junior D.

Krystian jest obecnie uczniem Gimnazjum Sportowego w Zakopanem. Reprezentuje on Uczniowski Klub Sportowy "Kłodne" uprawiając
narciarstwo klasyczne (biegi, skoki i kombinacje norweskie).

Jest to wielkie odkrycie z terenu gminy Limanowa w sportach zimowych, do tej pory zawodnik szczególnie rozwijał się w kombinacjach biegowych, czego dowodem jest II i IV miejsce na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem.

Pomimo tego, że zawodnik mieszka 100 km od najbliżej skoczni nie przeszkodziło mu to rozwijać swojego talentu w dyscyplinie jaką jest kombinacja norweska (skoki narciarskie i biegi). Jego pracowitość, systematyczność i ogromny talent napawają dużym optymizmem na przyszłość. Andrzej Ruchała z dumą wspomina, że od 3 klasy szkoły podstawowej jest jego nauczycielem i trenerem. Wspólnie dojeżdżają ponad 100 km, zaangażowanie i wsparcie ze strony doświadczonego trenera sprawiło, że talent Krystian wciąż się rozwija.

Jest to pierwszy wynik z terenu gminy Limanowa, gdzie zawodnik uprawiając tak trudną dyscyplinę sportową uplasował się na medalowych miejscach w zawodach ogólnopolskich.

J.M.

narciarstwo klasyczne (biegi, skoki i kombinacje norweskie).

J.M.