Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukces Pawła Smolenia

17.10.2011

Paweł Smoleń syn Bronisława Smolenia z Męciny zdobył kolejny sukces na Pucharze Świata Federacji W.U.M.A. (World United Martial Arts Federation) - Światowa Federacja Sztuk Walki. Zawody odbywały się w Anglii w dniu 16 października br.

Na zawodach przewinęło się ponad 1 tys. zawodników z całego świata. Wszyscy zawodnicy mieli praktycznie pas czarny, a 21 - letni Paweł
Smoleń posiadał pas zielony. Ten pas nie przeszkadzał mu jednak podjąć wyrównaną walkę z zawodnikami czołówki światowej - Japończykami, Koreańczykami, Anglikami.

W wadze do 70 kg miał on 5 walk z czego doszedł do finału w dwóch kategoriach.

W kategorii Grappling (walka w parterze) zdobył on II miejsce. W finale spotkał się z zawodnikiem z Anglii, wielokrotnym mistrzem, który specjalizował się przez wiele lat w tej kategorii i był od niego o 10 kg cięższy, co w tego typu walce ma ogromne znaczenie.

W drugiej kategorii Light-Continuous (karate, kick-boxing), po bardzo zaciętych walkach doszedł do finału. Niestety przegrał walkę na punkty - kontrowersyjną decyzją sędziów z synem założyciela Federacji W.U.M.A. Richarda "DD" Hopkinsa - Rockym Hopkins.

Na koniec dnia z kontuzją nogi Paweł Smoleń wziął udział w kategorii Semi - Contact (punktowanie przeciwnika) i zdobył IV miejsce.

Paweł Smoleń tą trudną dyscyplinę sportową trenuje od 8 lat, a w sądeckim klubie "Ground end Pound" od 4 lat zawodowo. Czasu na treningi nie ma wprawdzie dużo, gdyż pomaga ojcu w prowadzeniu firmy, jednak każdą wolną chwilę poświęca treningom.

"Moim planem na przeszłość jest wziąć udział w pokazach z podwójną nunchacon na Mistrzostwach Świata i Polski. To właśnie w tej dyscyplinie sportowej w 2008 r. zdobyłem IV miejsce na Mistrzostwach Świata w Grecji. Dużo zawdzięczam mojemu trenerowi - Maciejowi Sikosickiemu /drugi dan/, który przygotowuje mnie do wszystkich walk i pokazów. To właśnie on jest 9-krotnym Mistrzem Świata Federacji W.U.M.A." - mówi Paweł Smoleń.

Sympatycznemu młodemu sportowcowi z Męciny gratulujemy odwagi i pasji uprawiania tej trudnej dyscypliny sportowej oraz dziękujemy za promocję naszej gminy.