Procedura "Niebieska Karta" w Gminie Limanowa

18.10.2011

W dniu 18 października 2011r., w Punkcie Informacji Wsparcia i Pomocy dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie działającym przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Limanowej, odbyło się spotkanie organizacyjno - szkoleniowe, przedstawicieli Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Spotkanie dotyczyło rozporządzenia Rady Ministrów z dnia
13 września 2011r., w sprawie procedury Niebieska Karta oraz wzorów formularzy "Niebieska Karta". Jest to procedura podejmowana i realizowana w przypadku zaistnienia przemocy w rodzinie. Ma na celu udzielenie pomocy osobom dotkniętym przemocą i podjęcie działań wobec sprawcy tak aby przemoc została powstrzymana.

Kolejne spotkanie zaplanowano z przedstawicielami Oświaty oraz Służby Zdrowia jako podmiotów, które również będą zaangażowane w realizację procedury Niebieska Karta.

Patryk Wójtowicz

Patryk Wójtowicz