Plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Młynnem

04.10.2011

14.09.2011r.w Szkole Podstawowej w Młynnem odbyło się spotkanie komisji, która dokonała odbioru placu zabaw wybudowanego przy tutejszej szkole. Komisja w składzie: zastępca Wójta Gminy Limanowa Franciszek Bieda, Sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Edyta Król, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młynnem Bożena Golonka, Kierownik Wydziału
Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy Limanowa Stanisław Piegza, Inspektor Andrzej Sułkowski, Sołtys wsi Młynne Leszek Twaróg oraz wykonawca projektu Tadeusz Szafrański i wykonawca placu Jan Wojtas, dokonała przeglądu i oceny wykonanych prac budowlanych.

Plac zabaw powstał w ramach rządowego programu "Radosna szkoła". Realizacja tej inwestycji możliwa była dzięki wspólnym środkom Gminy Limanowa i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Autorem projektu jest Pan Tadeusz Szafrański, a wykonawcą Pan Jan Wojtas. Rozpoczęte w sierpniu 2011r. prace budowlane przebiegały zgodnie z planem i obowiązującym terminem. Zamontowane urządzenia, takie jak zjeżdżalnia, huśtawki, drabinki, przeplotnia, równoważnia wykonane są z wysokiej jakości materiałów szwedzkiej firmy HAGSS. Podłoże placu wyłożone zostało piankową matą, która ma amortyzować upadek. Całość pięknie komponuje się z zielonym otoczeniem naszej szkoły, a uroku dodaje pomarańczowy kolor nawierzchni.

Dzięki tej inwestycji nasza szkoła stała się "radosną szkołą". Nowy plac zabaw będzie przyjaznym miejscem zarówno dla dzieci naszej szkoły jak i tych, które w przyszłości będą naszymi uczniami. Jesteśmy wdzięczni Władzom Gminy Limanowa na czele z Panem Wójtem Władysławem Pazdanem za zrealizowanie tej inwestycji. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak pięknego obiektu przy naszej szkole.

Oficjalne oddanie placu do użytku nastąpi dopiero po zatwierdzeniu przez komisję z MENiS.

Bożena Golonka

Bożena Golonka