"Odblaskowa Szkoła" w Wysokiem

26.10.2011

Szkoła Podstawowa w Wysokiem wzięła udział w ogólnopolskiej akcji, której celem jest propagowanie bezpieczeństwa drogowego, prowadzonej w formie konkursu pod hasłem "Odblaskowa szkoła".

W ramach realizacji kryteriów głównych 100% uczniów naszej szkoły zostało wyposażonych w kamizelki odblaskowe. Realizując kryteria dodatkowe, zorganizowaliśmy "Ogólnoszkolny Konkurs Wiedzy o Ruchu
Drogowym" oraz Ogólnoszkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczna droga do szkoły". Dużą popularnością cieszyły się zajęcia dodatkowe (SKB), na których uczniowie przygotowali przedstawienie kukiełkowe "Alicja na wiejskiej drodze", wykonali projekty strojów z materiałów odblaskowych w ramach prezentacji "mody" na bezpiecznej drodze. Ponadto każda klasa przygotowała "odblaskowy taniec". Podsumowaniem tego projektu była "odblaskowa dyskoteka".

Przez cały czas trwania konkursu wychowawcy na lekcjach wychowawczych realizowali treści profilaktyki. Mamy nadzieję, że "Odblaskowa Szkoła" wpłynie w znacznym stopniu na podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczniów. Nasz szkoła jest położona przy drodze krajowej i dlatego świadomość bezpieczeństwa drogowego wpajana naszym dzieciom ma ogromne znaczenie. Jest to jedno z priorytetowych zagadnień w pracy wychowawczej nauczycieli.

Lucyna Gurgul

Lucyna Gurgul