Kolejny sukces KGW Męcina

16.10.2011

Dużym sukcesem zakończył się występ Koła Gospodyń Wiejskich z Męciny na 8 Małopolskim Festiwalu Teatrów Wiejskich, który odbył się w ostatnią niedzielę - 16 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej.

Koło reprezentujące gminę Limanowa na Festiwalu w Wiśniowej występowało już po raz trzeci, za każdym razem zdobywając I miejsce w
kat. zespołów obrzędowych.

"To ogromny sukces - mówi członkini Koła Halina Wójcik - atmosfera jaka panowała w Wiśniowej była wspaniała".

Koło wystąpiło jako pierwsze z programem "Uroki". W spektaklu ukazującym jak kiedyś odczyniano uroki występowały cztery Panie z Męciny - Halina Wójcik, Kazimiera Wójs, Anna Smoleń i Stanisława Oleksy - znana hafciarka. Autorką tekstu jest Anna Smoleń.

Całemu Zarządowi Koła oraz wszystkim członkiniom należą się słowa uznania, gdyż jest to bardzo prestiżowa nagroda, tym bardziej że Koło to zdobyło także wysokie - II miejsce w konkursie potraw regionalnych.

J.M.

kat. zespołów obrzędowych.