Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kolejny sukces gminy Limanowa

18.09.2012

Gmina Limanowa odniosła kolejny sukces w XVIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, który w całym kraju odbywał się od 26 maja do 1 czerwca 2012r.

Z ramienia Gminy Limanowa nad sprawnym przebiegiem Turnieju nadzór sprawował Wydział Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu. W przedsięwzięcie włączyły się kluby sportowe, szkoły, domy kultury, biblioteki oraz osoby
niezrzeszone. Wszystkim należą się słowa uznania i podziękowania.W sumie w naszej gminie zorganizowano 105 imprez turystycznych, sportowych i rekreacyjnych o większej i mniejszej liczbie uczestników.

Podsumowanie odbyło się w gminie Sitkówka - Nowiny, naszą gminę podczas tej uroczystości reprezentował : Franciszek Bieda - Z-ca Wójta Gminy Limanowa, Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Urzędzie Gminy Limanowa oraz Marian Świerczek - pracownik Urzędu Gminy Limanowa.

W grupie IV od 15 tyś. do 40 tyś. mieszkańców I miejsce zdobyła gmina Pyrzyce - woj. zachodniopomorskie, natomiast gmina Limanowa zdobyła VII miejsce. Jest to jedno z najlepszych wyników jakie nasza gmina zdobyła do tej pory. Należy zauważyć, że jest to jedna z największych imprez masowych w Polsce.

W tym roku w Turnieju uczestniczyło 381 miast i gmin w 6 kategoriach wynikających z ilości mieszkańców. W sumie w Polsce startowało 1.711.674 uczestników. W grupie II od 5 tyś. do 7,5 tyś. gmina Tymbark zajęła VIII miejsce - w imieniu Wójta Lecha Nowaka nagrodę odebrał Robert Nowak, który w tamtejszym Urzędzie zajmuje się m.in. sportem.

Otrzymana nagroda w wysokości 4 tyś. zł przeznaczona zostanie na zakup sprzętu sportowego dla klubów sportowych z naszej gminy.

Myślą przewodnią dla organizatorów uroczystości były słowa papieża Jana Pawła II "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało". Impreza przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

Zaproszeni goście w swych wystąpieniach podkreślali ogromną rolę kultury fizycznej, jaka ma wpływ na rozwój psychofizyczny człowieka w każdym wieku oraz ważną rolę samorządów w wypełnianiu zadań własnych związanych z upowszechnianiem i rozwojem kultury fizycznej.

J.M.
Gmina Limanowa odniosła kolejny sukces w XVIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, który w całym kraju odbywał się od 26 maja do 1 czerwca 2012r.

Z ramienia Gminy Limanowa nad sprawnym przebiegiem Turnieju nadzór sprawował Wydział Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu. W przedsięwzięcie włączyły się kluby sportowe, szkoły, domy kultury, biblioteki oraz osoby
niezrzeszone. Wszystkim należą się słowa uznania i podziękowania.W sumie w naszej gminie zorganizowano 105 imprez turystycznych, sportowych i rekreacyjnych o większej i mniejszej liczbie uczestników.

Podsumowanie odbyło się w gminie Sitkówka - Nowiny, naszą gminę podczas tej uroczystości reprezentował : Franciszek Bieda - Z-ca Wójta Gminy Limanowa, Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Urzędzie Gminy Limanowa oraz Marian Świerczek - pracownik Urzędu Gminy Limanowa.

W grupie IV od 15 tyś. do 40 tyś. mieszkańców I miejsce zdobyła gmina Pyrzyce - woj. zachodniopomorskie, natomiast gmina Limanowa zdobyła VII miejsce. Jest to jedno z najlepszych wyników jakie nasza gmina zdobyła do tej pory. Należy zauważyć, że jest to jedna z największych imprez masowych w Polsce.

W tym roku w Turnieju uczestniczyło 381 miast i gmin w 6 kategoriach wynikających z ilości mieszkańców. W sumie w Polsce startowało 1.711.674 uczestników. W grupie II od 5 tyś. do 7,5 tyś. gmina Tymbark zajęła VIII miejsce - w imieniu Wójta Lecha Nowaka nagrodę odebrał Robert Nowak, który w tamtejszym Urzędzie zajmuje się m.in. sportem.

Otrzymana nagroda w wysokości 4 tyś. zł przeznaczona zostanie na zakup sprzętu sportowego dla klubów sportowych z naszej gminy.

Myślą przewodnią dla organizatorów uroczystości były słowa papieża Jana Pawła II "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało". Impreza przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

Zaproszeni goście w swych wystąpieniach podkreślali ogromną rolę kultury fizycznej, jaka ma wpływ na rozwój psychofizyczny człowieka w każdym wieku oraz ważną rolę samorządów w wypełnianiu zadań własnych związanych z upowszechnianiem i rozwojem kultury fizycznej.

J.M.


Liczba wyświetleń: 4399
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne