KGW Męcina na Festiwalu Teatrów Wiejskich

12.10.2011

Na 8 Małopolskim Festiwalu Teatrów Wiejskich 16 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej Gminę Limanowa będzie reprezentować Koło Gospodyń Wiejskich z Męciny.
Wystąpi jako pierwszy zespół w niedzielę o godz. 9.40 przedstawiając program "Uroki".

KGW w Męcinie powstało w 1949 r. Zrzesza 60 członkiń. Przewodniczącą
od 2002 r. jest Danuta Smoleń. Koło posiada bogate doświadczenia i liczne osiągnięcia z dziedziny kultury i popularyzacji regionu.

Największym sukcesem Koła jest zdobycie "Złotej Maski" na XXXI Przepatrzowinach Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu (2006 r.) oraz "Złotej Ciupagi" na XXII Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej (2006r.), gdzie zostało zakwalifikowane na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Wiejskich w Tarnogrodzie, zyskując tam zaszczytne wyróżnienie. KGW z Męciny w latach 2002-2006 zajęło I miejsca w Przeglądzie Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego KGW w Gminie i Powiecie Limanowskim.

KGW w Męcinie podczas występów prezentuje wyroby rękodzieła ludowego, potrawy regionalne oraz programy artystyczne ukazujące starodawne obyczaje. Działalność Koła ma na celu ustawiczne kształcenie warsztatu pracy w całości poświęconego rodzinie i gospodarstwu domowemu.

Jacenty Musiał

KGW w Męcinie powstało w 1949 r. Zrzesza 60 członkiń. Przewodniczącą