Ostatnia piesza wyprawa w ramach cyklu "Odkryj Beskid Wyspowy 2011"

07.09.2011

Potaczkowa (746 m n.p.m.) jest ostatnią górą jaką będą zdobywać turyści w ramach trwającego cyklu pieszych wędrówek "Odkryj Beskid Wyspowy 2011". Wyjście na Potaczkową odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 września i połączone będzie z otwarciem nowego szlaku z Rabki Zdrój do Mszany Dolnej.

"Odkryj Beskid Wyspowy 2011" to cykl pieszych wędrówek, której organizatorem jest Forum Gmin Beskidu Wyspowego. Akcja ruszyła 26 czerwca, kiedy to turyści wędrowali na Luboń Wielki. Następnie co tydzień przez cały okres wakacji odbywały się kolejne piesze wyprawy:

• 3 lipca na Ćwilin
  • 10 lipca na Jasień
  • 17 lipca na Śnieżnicę
  • 24 lipca na Księżą Górę
  • 31 lipca na Szczebel
  • 7 sierpnia na Łopień
  • 14 sierpnia na Kostrzę
  • 21 sierpnia na Sałasz - organizatorem wyprawy była Gmina Limanowa i Miasto Limanowa
  • 28 sierpnia na Mogielicę
  • 4 września na Lubogoszcz

Ostatnia wyprawa na górę Potaczkową rozpocznie się o godz. 9.00. Turyści wyruszą z Parku Miejskiego w Rabce Zdrój, a o godz. 11.00 na szczycie góry odbędzie się Msza Św. polowa, konkursy i wspólny grill.

Wyjście na Potaczkową połączone będzie z otwarciem nowego szlaku z Rabki Zdrój do Mszany Dolnej i nadaniem imienia Elfrydy Trybowskiej i Juliana Tolińskiego - postaci wielce zasłużonych dla rozwoju turystyki w Beskidzie Wyspowym i Gorcach.

Uwieńczeniem całego cyklu pieszych wędrówek będzie I Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka", który odbędzie się 18 września w Dobrej. Gminę Limanowa na Festiwalu reprezentować będzie Zespół Regionalny "Mali Męcinianie" z Męciny.

KPTiS

• 3 lipca na Ćwilin