Nowe awanse w Gminie Limanowa

01.09.2011

W dniu 29 sierpnia br. w Urzędzie Gminy Limanowa odbyła się narada wójtów gminy z wszystkimi dyrektorami Zespołów Szkół i Szkół Podstawowych z terenu gminy. Spotkanie otworzył Dyrektor GZOS Marek Ziaja, który w związku z otrzymaną nominacją na stanowisko Sekretarza Gminy Limanowa, podziękował Wójtowi Władysławowi Pazdanowi i dyrektorom szkół za współpracę i pomoc w czasie, gdy pełnił swą funkcję.

"Okres tych 14 lat był dla mnie lekcją życia, a zdobyte doświadczenie będę chciał wykorzystać w dalszej pracy zawodowej" - powiedział Dyr. Marek Ziaji wręczając wszystkim dyrektorom listy z podziękowaniami za współpracę z Gminnym Zespołem Obsługi Szkół.

Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa podziękował Dyr. Markowi Ziaja za wspólną pracę, dzięki której udało się tak dużo osiągnąć na polu edukacji oraz rozbudowy szkół. Wójt poinformował uczestników spotkania, że na stanowisku dyrektora GZOS-u od pierwszego września będzie zatrudniona Edyta Król, która pracowała kilka lat w Wydziale Finansowym Urzędu Gminy Limanowa. Przedstawiając panią Edytę Król jako młodą i ambitną osobę Wójt jednocześnie prosił, aby dać Jej trochę czasu na zapoznanie się z pracą na nowym stanowisku.

W spotkaniu uczestniczył ponadto Adam Dudek - prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej, który wystąpił z propozycją powrotu do modelu oszczędzania SKO w szkołach z gminy Limanowa.

Następnie wójtowie gminy wręczyli Dyr. Danucie Bulandzie i Dyr. Elżbiecie Górszczyk nagrody jubileuszowe, a Dyr. Grażynie Stalmach powierzenie pełnienia funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu. Wójt Gminy - Władysław Pazdan, Dyr. GZOS - Marek Ziaja oraz Kierownik KPTiS - Jacenty Musiał wręczyli podziękowania dla Pani Dyr. Marii Lupa za pomoc przy organizacji Prezentacji Dorobku Kulturalnego Gminy Limanowa, która odbyła się w Zespole Szkół w Męcinie oraz Pani Dyr. Grażynie Stalmach za zorganizowanie półkolonii w szkole w Nowym Rybiu w czasie wakacji, dzięki pozyskanym z KRUS środkom. W-ce Wójt Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Elżbieta Mordarska ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, Małgorzata Lenartowicz - z Kuratorium Oświaty oraz Jacenty Musiał podziękowali Dyr. Ziaji za współpracę życząc sukcesów na nowym stanowisku pracy.

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}

Dyrektor Marek Ziaja, Skarbnik Gminy Limanowa - Marcin Matras oraz Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan na części roboczej narady poinformowali zebranych dyrektorów o najistotniejszych wynikach kontroli NIK w zakresie wychowania fizycznego w szkołach, o remontach w szkołach, o awansach nauczycieli z gminy Limanowa oraz o zasadach organizowanych imprezach sportowych i kulturalnych.
Podczas dyskusji zaznaczono, że należy zwrócić szczególną uwagę na problem przemocy w rodzinach i szkołach, występujący w skali całego kraju.
Dyrektorzy szkół prosiły ponadto o przeprowadzenie szkolenia na temat rzeczowego wykazu akt, gdyż zmieniły się przepisy w tej materii.

J. M.

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}