Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Nietypowy gość w gminie Limanowa

07.09.2011

W dniach 6-7 września br. do Urzędu Gminy Limanowa przybył znany w Polsce "Tomek Wędrowniczek" - Tomasz Pawłowski. To barwna i ciekawa postać człowieka, który od 1994 r. zaczął podróżować po Polsce odwiedzając Starostów, Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast. Wizyty w samorządach dokumentuje w swoich Kronikach, których zgromadził już kilkadziesiąt. Są w nich wspólne fotografie z obecnymi i byłymi samorządowcami, z wpisami i życzeniami.


Z wpisów w Kronikach widać, że samorządowcy z całej Polski są pod ogromnym wrażeniem zainteresowania "Tomka Wędrownika" , a on sam jako zupełny sierota, który od najmłodszych lat przybywał w domu dziecka mówi z satysfakcją, że ma "taką dużą rodzinę samorządową", z którą utrzymuje częste kontakty.

Do tej pory 41-letni bezdomny kronikarz, który obecnie mieszka w Gnieźnie od 1994 r. odwiedził 272 Prezydentów, 584 Burmistrzów oraz 517 Wójtów ( 517 - tym był Wójt Gminy Limanowa). Ponadto odwiedził również pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej i Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa, dając się poznać jako niezmiernie sympatyczny człowiek.

Nigdy nie umawia się telefonicznie z samorządowcami, przychodzi do urzędów i prosi o dokonanie wpisu do swoich Kronik. Jak nam mówi nigdy nie zdarzyło się, aby ktoś odmówił mu wpisu.

Pomimo tego, że skończył tylko szkołę podstawową ma fenomenalną pamięć, kulturę osobistą oraz serdeczność i prostolinijność.

Gdyby udało się pasję i hobby "Tomka Wędrowniczka" przenieść do publikacji książkowej, byłaby to zapewne bardzo ciekawa lektura.

KPTiS

W dniach 6-7 września br. do Urzędu Gminy Limanowa przybył znany w Polsce "Tomek Wędrowniczek" - Tomasz Pawłowski. To barwna i ciekawa postać człowieka, który od 1994 r. zaczął podróżować po Polsce odwiedzając Starostów, Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast. Wizyty w samorządach dokumentuje w swoich Kronikach, których zgromadził już kilkadziesiąt. Są w nich wspólne fotografie z obecnymi i byłymi samorządowcami, z wpisami i życzeniami.


Z wpisów w Kronikach widać, że samorządowcy z całej Polski są pod ogromnym wrażeniem zainteresowania "Tomka Wędrownika" , a on sam jako zupełny sierota, który od najmłodszych lat przybywał w domu dziecka mówi z satysfakcją, że ma "taką dużą rodzinę samorządową", z którą utrzymuje częste kontakty.

Do tej pory 41-letni bezdomny kronikarz, który obecnie mieszka w Gnieźnie od 1994 r. odwiedził 272 Prezydentów, 584 Burmistrzów oraz 517 Wójtów ( 517 - tym był Wójt Gminy Limanowa). Ponadto odwiedził również pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej i Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa, dając się poznać jako niezmiernie sympatyczny człowiek.

Nigdy nie umawia się telefonicznie z samorządowcami, przychodzi do urzędów i prosi o dokonanie wpisu do swoich Kronik. Jak nam mówi nigdy nie zdarzyło się, aby ktoś odmówił mu wpisu.

Pomimo tego, że skończył tylko szkołę podstawową ma fenomenalną pamięć, kulturę osobistą oraz serdeczność i prostolinijność.

Gdyby udało się pasję i hobby "Tomka Wędrowniczka" przenieść do publikacji książkowej, byłaby to zapewne bardzo ciekawa lektura.

KPTiSLiczba wyświetleń: 1647
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne