Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Minister Zbigniew Włodkowski w Gminie Limanowa

26.09.2011

W dniu 26 września br. w godzinach popołudniowych Szkołę Podstawową nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi i Zespół Szkół im Jana Pawła II w Męcinie odwiedził Wiceminister Edukacji Narodowej Zbigniew Włodkowski. Podczas wizyty w szkołach Włodkowskiemu towarzyszyła Ewa Konikowska - Kruk dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Bronisław Dutka Poseł na Sejm RP, Dyrektorzy Szkół oraz Władze Gminy Limanowa.


Goście zapoznali się ze strukturą szkół w Gminie Limanowa, spotkali się z Nauczycielami, Uczniami oraz przedstawicielami Rodziców.

W trakcie wizyty omówiono aktualne problemy oświatowe w samorządzie gminnym, Dyrektorzy Szkół: Halina Mąka i Maria Lupa przedstawiły sprawy edukacyjno - wychowawcze swoich placówek oraz zaprezentowały osiągnięcia dydaktyczne i sportowe swoich placówek. Władysław Pazdan - Wójt Gminy zasygnalizował problem z utworzeniem Zespoły Szkół w Starej Wsi ponadto sprawy braku subwencji na uczniów kl. "0", postępującym w wielu miejscowościach niżem demograficznym, a co za tym idzie liczebnością oddziałów szkolnych oraz kwestią zmiany Karty Nauczyciela.Minister Zbigniew Włodkowski jako były nauczyciel, dyrektor i samorządowiec będąc wyraźnie pod wrażeniem tego co widział w naszych placówkach oświatowych obiecał zająć się sprawą uzyskania pozytywnej opinii na utworzenie Zespołu Szkół w Starej Wsi oraz uskutecznić prace legislacyjne dotyczące zmiany Karty Nauczyciela oraz nowego sposobu naliczania subwencji oświatowej dla gmin wiejskich. Na koniec wyraził radość z zaangażowania władz samorządowych w troskę o wychowanie i wykształcenie dzieci oraz pozyskiwania znacznych środków na poprawę bazy dydaktycznej podległych placówek oświatowych.

Wizyta upłynęła w miłej i przyjacielskiej atmosferze.

Marek Ziaja

W dniu 26 września br. w godzinach popołudniowych Szkołę Podstawową nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi i Zespół Szkół im Jana Pawła II w Męcinie odwiedził Wiceminister Edukacji Narodowej Zbigniew Włodkowski. Podczas wizyty w szkołach Włodkowskiemu towarzyszyła Ewa Konikowska - Kruk dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Bronisław Dutka Poseł na Sejm RP, Dyrektorzy Szkół oraz Władze Gminy Limanowa.


Goście zapoznali się ze strukturą szkół w Gminie Limanowa, spotkali się z Nauczycielami, Uczniami oraz przedstawicielami Rodziców.

W trakcie wizyty omówiono aktualne problemy oświatowe w samorządzie gminnym, Dyrektorzy Szkół: Halina Mąka i Maria Lupa przedstawiły sprawy edukacyjno - wychowawcze swoich placówek oraz zaprezentowały osiągnięcia dydaktyczne i sportowe swoich placówek. Władysław Pazdan - Wójt Gminy zasygnalizował problem z utworzeniem Zespoły Szkół w Starej Wsi ponadto sprawy braku subwencji na uczniów kl. "0", postępującym w wielu miejscowościach niżem demograficznym, a co za tym idzie liczebnością oddziałów szkolnych oraz kwestią zmiany Karty Nauczyciela.Minister Zbigniew Włodkowski jako były nauczyciel, dyrektor i samorządowiec będąc wyraźnie pod wrażeniem tego co widział w naszych placówkach oświatowych obiecał zająć się sprawą uzyskania pozytywnej opinii na utworzenie Zespołu Szkół w Starej Wsi oraz uskutecznić prace legislacyjne dotyczące zmiany Karty Nauczyciela oraz nowego sposobu naliczania subwencji oświatowej dla gmin wiejskich. Na koniec wyraził radość z zaangażowania władz samorządowych w troskę o wychowanie i wykształcenie dzieci oraz pozyskiwania znacznych środków na poprawę bazy dydaktycznej podległych placówek oświatowych.

Wizyta upłynęła w miłej i przyjacielskiej atmosferze.

Marek ZiajaLiczba wyświetleń: 1711
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne