Wakacje w Gminnej Bibliotece w Siekierczynie

21.08.2011

W Bibliotece organizowane są wakacyjne spotkania dla dzieci i młodzieży. Różnorodność zajęć począwszy od gier, zabaw, korzystania z internetu po głośne czytanie, zachęca młodych czytelników do odwiedzenia Biblioteki.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że głośne czytanie ma wiele zalet: rozwija język i wyobraźnię, uczy myślenia, kształtuje nawyk czytania i
zdobywania wiedzy na całe życie. W Bibliotece trudno sobie wyobrazić programu wakacyjnego bez odwołania się do literatury dziecięcej.

I tak 4 sierpnia zgodnie z programem odbyło się "Lato z książką" - czytanie w plenerze.
Każdy z uczestników recytował wiersze. Spotkanie upłynęło przy słonecznej pogodzie i słodkim poczęstunku.

Z kolei dnia 16 sierpnia odbyło się w Bibliotece "Czytanie na zawołanie" - czyli głośne czytanie utworów literatury dziecięcej wybranych na życzenie młodych czytelników. Każdy z biorących udział wybrał sobie dowolną bajkę, aby mógł głośno i ze zrozumieniem przeczytać tekst.

Janina Kwit

Janina Kwit