Wakacje w bibliotece w Rupniowie

17.08.2011

Podczas tegorocznych wakacji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rupniowie odbywały się różnego rodzaju gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

Młodzi czytelnicy mieli okazję spróbować swoich sił m.in. w rozgrywkach szachowych i warcabowych. Najmłodszym uczestnikiem turnieju szachowego był Patryk Sojka, a mistrzem szachów został Kamil Raczek -
uczeń I kl. gimnazjum. Równolegle odbywał się turniej warcabowy, którego najmłodszą uczestniczką była Daria Kita, a tytuł mistrza zdobył Dominik Lizak - uczeń II kl. gimnazjum.

Dzieci chętnie wzięły udział także w konkursie plastycznym "Moja pocztówka z wakacji". Powstały ciekawe prace, a najpiękniejsze z nich zostały nagrodzone wyróżnieniami. Otrzymały je: Sylwia Żnińska, Amelia Myszka i Karolina Twaróg.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs głośnego czytania wierszy D. Gellner, W. Chotomskiej, J. Tuwima, J. Brzechwy i innych poetów. Młode czytelniczki z wyczuciem i piękną dykcją odczytywały wiersze swoich ulubionych twórców oraz uważnie przysłuchiwały się innym wykonawcom, by następnie w tajnym głosowaniu wybrać mistrzynie pięknego czytania. Tytuł ten otrzymały: Alicja Myszka (w kategorii dzieci młodszych) i Natalia Halota (w kategorii dzieci starszych).

Dzieci z zadowoleniem i ochotą uczestniczyły w zajęciach, konkursach i zabawach, organizowanych w bibliotece w Rupniowie przez p. Annę Wiktor, które bardzo umilały im czas, zwłaszcza podczas wielu deszczowych dni tegorocznych wakacji.

Magdalena Dudek

Magdalena Dudek