Promesa przekazana dla gminy Limanowa

07.08.2011

Minister Spraw Wewnętrznych - Jerzy Miller oraz Andrzej Harężlak - wicewojewoda wręczyli w dniu 5 sierpnia samorządowcom promesy na usuwanie skutków powodzi.

Małopolsce przypadło 91,7 mln zł na odbudowę po ubiegłorocznej powodzi. Powiat Limanowski otrzymał promesę na 900 tyś. zł na remont trzech dróg: Podegrodzie -
Mokra Wieś, Stronie - Jastrzębie, Zalesie - Jadamwola - Olszany, Mszana Dolna - Hucisko w Koninkach.

Gmina Limanowa otrzymała kolejne środki w 320 tyś. zł na odbudowę powodzi drogi gminnej: Wysokie - Przyszowa wraz z odbudową przepustów.

Promesę tę odebrał z rąk ministra i wojewody Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa. Środki te otrzymały również inne samorządy z powiatu limanowskiego. Dzięki nim uda się zrealizować wiele zadań - infrastruktury, która została zniszczona w powodzi w poprzednim roku.

KPTiS

KPTiS