Poświęcenie i przekazanie wozu bojowego w Pisarzowej

16.08.2011

Dnia 13 sierpnia br. w Pisarzowej odbyło się poświęcenie i przekazanie wozu bojowego marki "IVECO" dla OSP w Pisarzowej.

Mszę Świętą celebrowali proboszcz miejscowej parafii ks. Andrzej Bąk, ks. prałat Adam Gul i miejscowy rodak ks. Józef Kowalski. Homilię wygłosił ks. prałat Gul, który nawiązał w niej do św. Maksymiliana Kolbego, który poświęcił się za innych oddając swoje
życie, podobnie jak strażacy poświęcają się ratując mieszkańców i ich dobytek.

Na placu przykościelnym nastąpiło poświęcenie, którego dokonał proboszcz parafii ks. Andrzej Bąk w asyście celebrantów. Samochód przekazał Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan naczelnikowi OSP w Pisarzowej Kazimierzowi Świerczkowi.

W uroczystości wzięli udział posłowie na sejm Bronisław Dutka i Wiesław Janczyk, Komendant Powiatowy PSP Grzegorz Janczy oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP Aleksander Krzysztof. Przybyła także delegacja strażaków z Bolszewa - gmina Wejherowo oraz prezesi i naczelnicy OSP z terenu gminy i miasta Limanowa.

Całą uroczystość prowadził Komendant Miejsko-Gminnego Związku OSP w Limanowej Wojciech Świerczek.

życie, podobnie jak strażacy poświęcają się ratując mieszkańców i ich dobytek.