Półkolonia w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu

02.08.2011

Od dnia 1.08.2011 do dnia 10.08.2011 w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu trwa półkolonia zorganizowana przez Biuro Krajowej Rady Izb Rolniczych przy współudziale Gminy Limanowa, pod kierownictwem Pani mgr Grażyny Stalmach. W półkolonii uczestniczy 50 dzieci z terenu Starego Rybia, Nowego Rybia i Rupniowa.

Gmina Limanowa udostępniła Szkołę Podstawową w Nowym Rybiu, gdzie sześć godzin dziennie będą trwały różnego rodzaju zajęcia kulturalno- oświatowe oraz programy promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Wśród atrakcji, które zostały przygotowane dzieciom są m.in:

• Spacer po okolicy "Podkowcowym Szlakiem",
  • Wycieczka autokarowa do Muzeum Pszczelarstwa i Skansenu Pszczelarskiego w Stróżach i zabawy w "Pszczelej Wiosce",
  • Wyjazd do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu i warsztaty rękodzielnicze - nauka wykonywania indiańskich amuletów,
  • Wyprawa "Szlakiem Zamków Pogórza Rożnowskiego i Jeziora Czchowskiego",
  • Wycieczka do Parku dinozaurów "Dinozatorland" w Zatorze - zwiedzanie Muzeum Szkieletów i Skamieniałości.

Ponadto w programie przewidziano:

• Dzień sportowca ( rozgrywki sportowe)
  • Dzień artysty ( m.in. przygotowanie reklamy i gazetki kolonijnej)
  • Dzień Kultury Karpackiej ( m.in. udział w warsztatach wyjazdowych w Podegrodziu pt. "Co ludzie Karpat jedli, w co się ubierali, czym się zajmowali")
  • Dzień Teatru ( prezentacje przedstawień, scenek kolonijnych)

Na zakończenie uczestnicy przedstawią Rodzicom i Władzą Gminy relacje fotograficzne z odbytych wycieczek.

Wśród atrakcji, które zostały przygotowane dzieciom są m.in:

• Spacer po okolicy "Podkowcowym Szlakiem",
  • Wyprawa "Szlakiem Zamków Pogórza Rożnowskiego i Jeziora Czchowskiego",

Ponadto w programie przewidziano:

• Dzień sportowca ( rozgrywki sportowe)
  • Dzień artysty ( m.in. przygotowanie reklamy i gazetki kolonijnej)
  • Dzień Teatru ( prezentacje przedstawień, scenek kolonijnych)