Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Pieniądze dla Straży Pożarnej ze Starej Wsi

10.08.2011

W dniu wczorajszym Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan odebrał z rąk Stanisława Sorysa, członka Zarządu Województwa Małopolskiego, umowę na dofinansowanie Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi. Kwota opiewająca w umowie nie jest mała, gdyż wynosi 40 tys. zł, pod warunkiem, że drugie 40 tys. zł Samorząd Gminy Limanowa dołoży ze swojej puli. Uroczystość odbyła się w sali ratuszowej Miasteczka Galicyjskiego.


Stanisław Sorys w swoim wystąpieniu wyraził nadzieję, że remontowane budynki będą wynagrodzeniem dla strażaków za ich trud i poświęcenie. Program "Małopolskie Remizy" realizowany jest w Małopolsce od dwóch lat. W poprzednim roku skorzystały z niego 123 gminy. Z kolei w bieżącym roku władze samorządowe rozdzieliły kwotę ponad 3,5 mln zł pomiędzy 110 małopolskich gmin na remonty remiz strażackich, w tym 17 gmin z powiatów limanowskiego, gorlickiego i nowosądeckiego, których przedstawiciele przybyli na wczorajszą uroczystość. Władysław Pazdan Wójt Gminy Limanowa dziękując w imieniu Samorządu za otrzymane środki, żartobliwie mówił, że chciałby, aby program trwał jak najdłużej, gdyż Gmina Limanowa ma jeszcze 7 remiz do remontu.

Przypomnijmy, że rok temu Rada Gminy Limanowa podjęła uchwałę o przejęciu na własność remizy OSP, gdyż do tej pory była ona własnością Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starej Wsi. Będąc właścicielem obiektu i mając tytuł prawny do nieruchomości Gmina Limanowa zyskała możliwość przystąpienia do konkursu "Małopolskie Remizy 2011" i zdobycia środków niezbędnych do remontu.

J. M.

W dniu wczorajszym Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan odebrał z rąk Stanisława Sorysa, członka Zarządu Województwa Małopolskiego, umowę na dofinansowanie Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi. Kwota opiewająca w umowie nie jest mała, gdyż wynosi 40 tys. zł, pod warunkiem, że drugie 40 tys. zł Samorząd Gminy Limanowa dołoży ze swojej puli. Uroczystość odbyła się w sali ratuszowej Miasteczka Galicyjskiego.


Stanisław Sorys w swoim wystąpieniu wyraził nadzieję, że remontowane budynki będą wynagrodzeniem dla strażaków za ich trud i poświęcenie. Program "Małopolskie Remizy" realizowany jest w Małopolsce od dwóch lat. W poprzednim roku skorzystały z niego 123 gminy. Z kolei w bieżącym roku władze samorządowe rozdzieliły kwotę ponad 3,5 mln zł pomiędzy 110 małopolskich gmin na remonty remiz strażackich, w tym 17 gmin z powiatów limanowskiego, gorlickiego i nowosądeckiego, których przedstawiciele przybyli na wczorajszą uroczystość. Władysław Pazdan Wójt Gminy Limanowa dziękując w imieniu Samorządu za otrzymane środki, żartobliwie mówił, że chciałby, aby program trwał jak najdłużej, gdyż Gmina Limanowa ma jeszcze 7 remiz do remontu.

Przypomnijmy, że rok temu Rada Gminy Limanowa podjęła uchwałę o przejęciu na własność remizy OSP, gdyż do tej pory była ona własnością Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starej Wsi. Będąc właścicielem obiektu i mając tytuł prawny do nieruchomości Gmina Limanowa zyskała możliwość przystąpienia do konkursu "Małopolskie Remizy 2011" i zdobycia środków niezbędnych do remontu.

J. M.Liczba wyświetleń: 1613
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne