Limanowscy Kowale na Europejskich Targach

09.08.2011

Gminę Limanowa będą promować i reprezentować kowale: Władysław Raczek z bratem Wojciechem oraz Leszek Lis na II Europejskich Targach Produktów Regionalnych w Zakopanem w dniach 11-14 sierpnia br. To już kolejny wyjazd kowali do Zakopanego - mówi Wojciech Raczek. Czterokrotnie jeździłem z bratem na Tatrzańskie Majówki do Zakopanego.

W tym roku pokazy kowalstwa zostały przeniesione na sierpień gdzie odbywać
się będą II Europejskie Targi Produktów Regionalnych. W tym roku honorowy patronat nad uroczystością objął Jerzy Buzek - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Na targach zaprezentuje się 25 wystawców z zagranicy, 60 z kraju, zaprezentowanych zostanie 170 produktów regionalnych, 85 twórców ludowych oraz 30 zespołów regionalnych. To wspaniała promująca nasz kraj uroczystość - powiedział starosta tatrzański Andrzej Gąsienica - Makowski.
Przed 12 laty postawiliśmy na produkt regionalny, którego sztandarowym przykładem jest oscypek, a za nim kilkanaście innych, certyfikowanych produktów, których z roku na przybywa.
Chcemy, by targi w Zakopanem stały się wiodącą imprezą promującą produkty regionalne w Europie Środkowej.
W trakcie targów odbędzie się seminarium poświęcone produktom regionalnym z Europy. Jednym z tematów będzie "produkt regionalny jako forma rozwoju turystyki".
Targi odbywać się będą na Równi Krupowej i potrwają od czwartku do niedzieli, będzie można spróbować najbardziej wykwintnych regionalnych smakołyków od hiszpańskiej kiełbasy, gruzińskich konfitur, tureckiej chałwy, miodów pitnych i serów owczych. To wszystko będzie można zdegustować i zakupić.
Zapowiada się wspaniałe przedsięwzięcie kulturalno-promocyjne.

Cieszymy się, że na targach tych będzie również akcent z naszej gminy.
Nasi kowale Raczek i Lis należą do ścisłej czołówki twórców kowalstwa artystycznego w Polsce.
Gminni kowale Władysław Raczek i Leszek Lis promowali swoją artystyczną twórczość na "Prezentację Dorobku Kulturalnego Gminy Limanowa - ukazanie ginących zawodów".
Zainteresowanych mieszkańców naszej gminy oraz wypoczywających turystów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w targach.

J M

W tym roku pokazy kowalstwa zostały przeniesione na sierpień gdzie odbywać

Zapowiada się wspaniałe przedsięwzięcie kulturalno-promocyjne.

Cieszymy się, że na targach tych będzie również akcent z naszej gminy.

J M