Wypoczynek wakacyjny dzieci z Gminy Limanowa

27.07.2011

Od wielu lat Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej w okresie wakacji organizuje wypoczynek dla dzieci z naszej gminy w trosce o ich rozwój i zagospodarowanie wolnego czasu. W tym roku zorganizowano wyjazdy do Bobowej, Chełmca oraz Łaz k/Mielna.

Pobyt kolonijny w Chełmcu w Zespole Szkół odbywał się w dniach 12-25 lipca.

{multithumb thumb_height=150}

Z tej formy aktywnego wypoczynku skorzystało 35 dzieci. Organizatorzy przygotowali bogaty program kulturalno-oświatowy. Dzieci miały możliwość wyjazdów na wiele wycieczek, m.in. do ZOO w Krakowie oraz okolicy, korzystania z basenu w Nowym Sączu.

Uczestnicy kolonii otrzymali liczne nagrody i prezenty od sponsorów. Dzieci były bardzo zadowolone z pobytu. Marzeniem wielu z nich jest to, aby za rok ponownie wyjechać na kolonie.

W ramach współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie GOPS w Limanowej zorganizował wyjazd dla 11 dzieci z terenu gminy do Bobowej w terminie od 11 do 24 lipca br. Pobyt zorganizowany został w Zespole Szkół Zawodowych.

Na turnusie przebywały dzieci z wielu okolicznych gmin, co sprzyjało możliwością nawiązania licznych kontaktów i wymiany doświadczeń. Dla kolonistów zorganizowany został bogaty program edukacyjny.

Ponadto GOPS realizuje Rządowy Program na Rzecz Społeczności Romskiej, w ramach którego od 27 lipca do 7 sierpnia do Łaz k/Mielna wyjechało 28 dzieci. Dla większości z nich jest to pierwszy wyjazd nad morze.

Dorota Musiał

Pobyt kolonijny w Chełmcu w Zespole Szkół odbywał się w dniach 12-25 lipca.

{multithumb thumb_height=150}

Dorota Musiał