Warsztaty dziennikarskie w Bibliotece Publicznej w Kaninie

16.07.2011

W dniu 20 lipca w Bibliotece Publicznej w Kaninie odbędą się warsztaty dziennikarskie pod hasłem "I Ty możesz zostać dziennikarzem".

Spotkanie ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży pracy dziennikarskiej poprzez zapoznanie ich z klasycznymi gatunkami prasowymi, zarówno informacyjnymi jak i publicystycznymi, np.: felieton, wywiad, notatka, recenzja, reportaż, fotoreportaż czy komentarz.

Uczestnicy będą mogli zastanowić się, co jest najważniejsze w pracy dziennikarza i jakie cechy powinien mieć dobry publicysta. W programie także przegląd tytułów współczesnej prasy i ich krytyczna, aczkolwiek subiektywna ocena przez uczestników.

Na zakończenie słuchacze będą mogli wykazać się kreatywnością i wcielić w rolę nieprofesjonalnego dziennikarza lokalnego.

Każdy może napisać artykuł o dowolnej tematyce z życia miejscowości Kanina. Z zebranych prób dziennikarskich postaramy się stworzyć pierwszą lokalną gazetkę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich ciekawych świata, pomysłowych i kreatywnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich ciekawych świata, pomysłowych i kreatywnych.