Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

III Limanowa Forrest

03.07.2011

Andrzej Długosz z Rytra został zwycięzcą III Międzynarodowego Biegu Górskiego Limanowa Forrest, który odbył się wczoraj w Limanowej. Wśród kobiet najszybsza była Izabela Zatorska z Wrocanki. W Nordic Walking w kat. mężczyzn pierwsze miejsce zajął Zbigniew Wyleciał z Katowic, a wśród kobiet zwyciężyła Barbara Fila z Bystrej. Współorganizorem sportowego przedsięwzięcia była Gmina Limanowa.

W III Międzynarodowym Biegu Górskim - Anglosaskim startowało 440 zawodników, wśród których było 43 "kijkarzy" - nordic walking, w tym 332 mężczyzn i 108 kobiet.

Najmłodszym zawodnikiem był 6-letni Jerzy Kucharski z Rudawy, który metę minął po 1:19:12 od startu. Natomiast najstarszym zawodnikiem był 84-letni Edward Mucha z Szyku, który w Forreście startuje od początku, a do mety dobiegł z czasem 1:47:55 i nie był ostatni.

Ten Forrest był najlepszy spośród z dotychczasowych edycji - mówi Mateusz Wroński, prezes KS Limanowa Forrest. - Po biegu zawodnicy byli bardzo zadowoleni i podkreślali organizację na najwyższym poziomie. Obiecali, że wrócą do nas na kolejną edycję biegu.

Dlatego też słowa uznania należą się całemu Zarządowi Klubu "Limanowa Forrest" za ogromny poniesiony trud organizacyjny w przygotowaniu tej III edycji biegu.

Długość trasy wynosiła tradycyjnie 6500 metrów i wiodła z centrum miasta na Miejską Górę (start i meta w okolicach ZSS nr 1). Różnica wysokości pomiędzy startem, a Miejską Górą wynosiła 300 metrów.

Wśród biegaczy najszybszy był Andrzej Długosz z Rytra, który pokonał trasę w 25 min i 37 sek. Drugie miejsce zajął Maciej Bierczak z Porąbki (26:20), a trzeci Daniel Wosik z Kunowa (26:48).
9. miejsce zajął reprezentant Słowacji Ladislav Sventek (29:18). Wśród uczestników mieszkających na terenie powiatu limanowskiego jako 10 na metę przybiegł Robert Faron z Zalesia (29:22), 13 był Damian Ziemianin z Dobrej (30:15). Z KS Limanowa Forrest najszybszy był Darek Bielak - 25 miejsce (31:35).
Wśród kobiet najszybsza była Izabela Zatorska z Wrocanki (30:46), druga była Anna Celińska z Bielska Białej (30:50), a trzecia Agnieszka Cader z Zabierzowa (32:03). Z terenu powiatu limanowskiego 8. miejsce zajęła Anna Sułkowska (38:01), a 11. Elżbieta Sułkowska (40:38), 14. miejsce zajęła Justyna Kurczab (42:29). Z gminy Limanowa na 31 miejscu uplasowała się Izabela Klimek z Nowego Rybia.

W Nordic Walking pierwsze miejsce zajął Zbigniew Wyleciał z Katowic (50:19), drugie Waldemar Kuper z Podegrodzia (51:10), trzecie Jan Grochal z Wieliczki (51:32), a czwarte Andrzej Sądelski z Limanowej (51:54). VII miejsce zajął Michał Ociepka z Limanowej (55:17), a miejsce VIII Stanisław Musiał - emerytowany Pułkownik Wojska Polskiego - rocznik 1945, rodem z Łososiny Górnej.

Wśród kobiet najszybsza była Barbara Fila z Bystrej (53:27), drugie miejsce zajęła Kinga Bukowiec ze Strzeszyc (59:35), a trzecie Iwona Papuga z Jawiszowic (59:45). 6 miejsce zajęła Maria Włodarczyk z Limanowej (1:04:51), natomiast 14. miejsce zdobyła Stanisława Szewczyk z Limanowej.

Ze względu na padający deszcz ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Sali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej. Nagrody w imieniu organizatorów wręczali : Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa, Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Gminy Limanowa oraz Mateusz Wroński - Prezes KS Limanowa Forrest. W kat. służb mundurowych - przedstawiciele policji i wojska i straży granicznej.

Słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom, którzy pomimo tak trudnych warunków atmosferycznych zdecydowali się wziąć udział w zawodach. Organizatorem biegu był Klub Sportowy "Limanowa Forrest" oraz Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej. Sponsorem strategicznym biegu był Bank Spółdzielczy w Limanowej.