Gimnazjalistka z Męciny na podium Mistrzostw Polski

03.07.2011

W dniach 1-3 lipca br. w Dębicy odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski 14-latków na basenie 50-metrowym. W zawodach tych uczestniczyło 419 najlepszych zawodników ze 112 klubów z całej Polski. Wioletta Orczykowska - zawodniczka KS Limanowa Swim zdobyła brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1.00.86.

Jest to już drugie tak duże osiągnięcie Wioletty zdobyte w krótkim czasie, gdyż w marcu br. udało jej się zdobyć także 3 miejsce na
dystansie 100 m stylem dowolnym podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Teraz obroniła ten tytuł i ustanowiła wszystkie nowe rekordy
- mówi Bogdan Orczykowski ojciec młodej pływaczki, który jest również Wiceprezesem Kluby Limanowa Swim - Jako rodzice cieszymy się ogromnie z sukcesów naszej córki i na ile jest to możliwe pomagamy Jej wspólnie z żoną. Jesteśmy pod wrażeniem hartu ducha oraz pasji do uprawiania tej trudnej dyscypliny sportowej, bo to jest przecież ogromna walka z samym sobą, aby wygrać trzeba zmobilizować wszystkie siły i energię. Ale jak widać to się opłaca.

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}

W Mistrzostwach Polski w Dębicy Wioletta Orczykowska wystartowała także na dystansie 200 m - zdobywając 5 miejsce, na dystansie 50 m - zajęła miejsce 5 oraz na dystansie 400 m - zajmując miejsce 18.

W zawodach w Dębicy udział wzięła również Paulina Widomska, również zawodniczka KS Limanowa Swim. Podczas czterech startów uzyskała dwa rekordy życiowe, zajmując miejsca w trzeciej dziesiątce.

Wice prezes KS Limanowa Swim Bogdan Orczykowski wyraża uznanie dla władz Gminy Limanowa i Powiatu Limanowskiego za pomoc finansową i stwarzanie warunków do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportowej.

{multithumb thumb_height=150 thumb_width=0}

Również ogromne słowa uznania należą się trenerowi - Robertowi Lora, który od 4 lat trenuje Wiolettę oraz innych zawodników i zawodniczki KS Limanowa Swim, za to że potrafi On tak wpłynąć na postawę zawodników, że pokochali ten sport i mogą już pochwalić się tak wieloma sukcesami i osiągnięciami - stwierdza z nieukrywana dumą Bogdan Orczykowski.

Jacenty Musiał

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}