"Wysokie oszczędza w SKO"

12.06.2011

W marcu uczniowie naszej szkoły przystąpili do trzyetapowego konkursu organizowanego przez Bank Spółdzielczy w Limanowej pod hasłem "Skarbonka mój pierwszy bank". W konkursie mogły brać udział szkoły lub zespoły uczniów należące do SKO. Po rozstrzygnięciu I etapu, który polegał na projektowaniu skarbonki, 30 wyłonionych uczniów wzięło udział w warsztatach rzeźbiarskich. Ich dzieło to 30 wykonanych z gliny skarbonek, które symbolizowały
pierwsze "konta". Zajęcia miały na celu popularyzację oszczędzania wśród dzieci i młodzieży połączone z rozwojem umiejętności plastycznych i rzeźbiarskich oraz szerzenia wiedzy działalności Banku Spółdzielczego.

{multithumb thumb_height=150}

Z II etapu konkursu zostały wybrane 4 najlepsze prace, a ich autorzy wzięli udział w warsztatach rzeźbiarskich prowadzonych przez rzeźbiarkę Elżbietę Zając-Zbrożek. Zajęcia te element edukacji ekonomicznej w ramach akcji organizowanej przez Bank Spółdzielczy w Limanowej pod hasłem "Skarbonka - mój pierwszy bank". W akcji tej wzięło udział 15 szkół z powiatu limanowskiego. Odbyły się one w "Górkach" w Szyku. Młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem wraz z innymi uczniami projektowali i wykonywali plakietkę nawiązującą do idei oszczędzania. Mieli, również okazję do zapoznania się z warsztatem rzeźbiarza, obejrzeć pracę i dokumentację fotograficzną. Mogli zwiedzić ogród pełen ziół i innych ciekawych roślin, spróbować ziołowej herbaty.

Konkurs zakończył się rozdaniem nagród połączonym z wystawą prac w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej.

Udział w zajęciach rzeźbiarskich był dla naszych uczniów wspaniałą okazją do uczestniczenia w działalności rzeźbiarskiej, poznania od strony warsztatowej tej dziedziny sztuki plastycznej i niezapomnianym przeżyciem po spotkaniu z ludźmi sztuki, biznesu i rówieśnikami.

{multithumb thumb_height=150}