Wyścig Górski zakończony

19.06.2011

Przez dwa dni trwały zmagania 4 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które odbywały się na drodze powiatowej Limanowa-Kamienica na przełęczy Ostra-Stara Wieś.

Droga ta dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym została zmodernizowana i przystosowana do tego, aby mogły tam odbywać się rajdy samochodowe.

Najszybciej trasę pierwszego przejazdu pokonał Mariusz Stec na mitsubishi lancer evo IX z czasem 02:59,512. W drugim podjeździe najlepszy czas uzyskał Andrzej Szczepaniec - 02:41, 622, a Mariusz Stec zajął 5 miejsce uzyskując czas 02:46,958.

Łączny czas dwóch przejazdów jaki uzyskał Mariusz Stec wyniósł 05:37,470 co dało średnią 138km/h. Wynik ten pozwolił mu wygrać 4 rundę GSMP.

Ubiegłoroczny zwycięzca rajdu Marcin Bełtowski zajął dopiero 9 miejsce, tracąc do zwycięzcy niewiele ponad 00:22,460 (średnia prędkość 124,02 km/h).

Najstarszym zawodnikiem wyścigu był ponad 70-letni Andrzej Lipski.

4 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które odbywały się na Przełączy pod Ostrą była bardzo dobrą okazją do promocji gminy Limanowa, gdyż celem oglądania rajdowych zmagań przyjechało tutaj wielu sympatyków tego sportu z terenu całego kraju.

Najstarszym zawodnikiem wyścigu był ponad 70-letni Andrzej Lipski.