Utrudnienia na trasie wyścigu

14.06.2011

Auto Moto Klub Limanowa będąc organizatorem 3 Wyścigu Górskiego - Limanowa "Przełęcz pod Ostrą" 17-19.06.2011 r. informuje, iż w dniu 18.06.2011 r. (sobota) oraz 19.06.2011 r. (niedziela) wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na drodze powiatowej nr K1609 Limanowa - Kamienica od godz. 6.00 do 21.00. Impreza ta będzie 4 Rundą Pucharu Strefy Centralnej Europy oraz 3 i 4 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Współorganizatorami imprezy są Starostwo Powiatowe Limanowa, Urząd Miasta, Gmina Limanowa, Gmina Słopnice, Gmina Kamienica, Gmina Łukowica.

Droga zostanie zamknięta na odcinku Limanowa skrzyżowanie drogi ul. Józefa Marka - ul. Z. Augusta (koło ZUS Limanowa) oraz na skrzyżowaniu dróg K1609 Limanowa - Kamienica z K1610 Młyńczyska - Jastrzębie.

Zalecane objazdy:

1. drogą K1613: Limanowa - Zamieście - Słopnice - Zalesie - Kamienica
  2. drogą K1610: Limanowa - Siekierczyna - Łukowica - Jastrzębie - Młyńczyska - Kamienica

Dodatkowo informujemy że droga od ZUS w kierunku Starej Wsi do skrzyżowania z drogą na Starą Wieś Wola (początek parku maszyn dolny - obok Zarządu Dróg) będzie drogą jednokierunkową (w kierunku Starej Wsi).Od początku parku w stronę Limanowej będzie stworzony parking (po prawej stronie na długości 1,5-2km)na w/w odcinkach ruchem kierować będzie policja, kontrolowane będzie także przestrzeganie znaku nakazu i zakazu na wymienionych odcinkach drogi.

Mieszkańcy okolicznych miejscowości znajdujących się na trasie wyścigu zostali poinformowani o zmianach organizacji ruchu, proponowanych objazdach i drogach alternatywnych podczas niedzielnych nabożeństw w lokalnych parafiach, komunikaty medialne oraz plakaty informacyjne.

Zalecane objazdy:

1. drogą K1613: Limanowa - Zamieście - Słopnice - Zalesie - Kamienica