Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska w Nowym Rybiu

18.06.2011

W dnia 16 czerwca br. przy Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu uroczyście otwarto wielofunkcyjne boisko do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę.

W uroczystości wzięli udział: Poseł na Sejm RP - Bronisław Dutka, Małgorzata Lenartowicz - Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan, Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki - Jacenty Musiał, Kierownik
Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych - Stanisław Piegza, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Marek Ziaja, radni gminni: Stanisław Adam Kita, Stanisław Młyński, sołtys wsi Stare Rybie - Jerzy Kruczek, sołtys wsi Nowe Rybie - Jan Myszka, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Stare Rybie - Paulina Joniec oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu - Grażyna Stalmach.

{multithumb thumb_height=150}

Wójt Władysław Pazdan w swym przemówieniu zaznaczył potrzebę budowy bazy sportowej, celem podniesienia aktywności wśród dzieci i młodzieży, dodając że jest to już siódmy tego typu obiekt ze sztuczną trawą na terenie gminy Limanowa.

W trakcie uroczystości z programem artystycznym na temat sportu wystąpiła młodzież szkolna. Dzieci wykazywały swoje zdolności aktorskie i taneczne. Nad całością programu czuwała Bożena Chlipała. Nie sposób jednak pominąć zaangażowania nauczycieli klas I-III - Grażyny Krzyściak, Sabiny Wilczek, Agaty Jaworskiej, choreografa układów tanecznych - Salomeę Świder, a także wszystkich nauczycieli uczących w szkole.

Po występie miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości oraz poświęcenie nowopowstałego boiska przez ks. Kazimierza Basistę Proboszcza Parafii w Nowym Rybiu.

Na nowootwartym boisku odbyły się następnie zajęcia sportowo-rekreacyjne, a zaproszeni goście mogli podziwiać młodych sportowców w Nowym Rybiu.

W ramach inwestycji - budowy wielofunkcyjnego boiska dokonano również remontu ogrodzeń przylegających do boiska oraz wykonano z kostki brukowej fragment placu oraz utwardzenie terenu działki.

Łączna powierzchnia boiska przystosowanego do wykonywania wszystkich dyscyplin sportowych to 1600 m. Inwestycja wykonana została ze środków własnych gminy i wyniosła ok. 400 tys. zł.

{multithumb thumb_height=150}

Liczba wyświetleń: 2060