"ROWERIADA" z okazji Dnia Dziecka

05.06.2011

W dniu 27.05.2011r. odbyły się pierwsze zawody rowerowe organizowane na boisku sportowym Wiejskiego Domu Kultury w Sowlinach pod nazwą "Roweriada". Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych szkoła podstawowa oraz szkoła gimnazjalna. Zawodnicy zmagali się w czterech konkurencjach sprawnościowych: slalom, koperta, ósemka oraz "żółwia jazda".

{multithumb thumb_height=150}

Konkurencje wymagające od zawodników sporej umiejętności jazdy potknięcia i zdarzające się awarie jednośladów przysporzyły zawodnikom sporo emocji.
Wyniki zawodów:

Szkoła podstawowa:
1. miejsce Przemysław Bulanda
2. miejsce Sebastian Bulanda
3. miejsce Kuba Bieda

Szkoła gimnazjalna:
1. miejsce Krystian Kukla
2. miejsce Eryk Czachórski
3. miejsce Zurek Przemysław

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe natomiast pozostali zawodnicy otrzymali upominki oraz dyplomy pamiątkowe.

Organizatorami zawodów był WDK w Sowlinach a fundatorem nagród i patronem imprezy Urząd Gminy Limanowa.

Tomasz Kurczab

{multithumb thumb_height=150}