Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zioła na 4 pory roku

24.05.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Przyjazna Ziemia Limanowska" zaprasza wszystkie chętne osoby na bezpłatne warsztaty aktywizujące pn. "Zioła na 4 pory roku".

Warsztaty odbędą się 31 maja 2011, w godzinach 9.00 - 17.00 w Gospodarstwie Agroturystycznym "W Górkach" w Szyku (gmina Jodłownik). Gospodarstwo działa od 2007 roku, posiada kategorię ** (dwa słoneczka) przyznawaną przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej.
Gospodarstwo jest wpisane w Szlak "Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami".

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z dziko rosnącymi ziołami wykorzystywanymi w kuchni i medycynie ludowej, poznają podstawy urządzania ogrodu ziołowego, przygotują potrawy z sezonowych ziół , wykonają tradycyjny wianek ziołowy. Ponadto poznają właściwości i zastosowanie wybranych ziół, metody przygotowywania i konserwowania ziół oraz zasady zbierania z uwzględnieniem ochrony roślin zagrożonych wyginięciem.

DODATKOWE INFORMACJE

 

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Przyjazna Ziemia Limanowska" zaprasza wszystkie chętne osoby na bezpłatne warsztaty aktywizujące pn. "Zioła na 4 pory roku".

Warsztaty odbędą się 31 maja 2011, w godzinach 9.00 - 17.00 w Gospodarstwie Agroturystycznym "W Górkach" w Szyku (gmina Jodłownik). Gospodarstwo działa od 2007 roku, posiada kategorię ** (dwa słoneczka) przyznawaną przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej.
Gospodarstwo jest wpisane w Szlak "Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami".

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z dziko rosnącymi ziołami wykorzystywanymi w kuchni i medycynie ludowej, poznają podstawy urządzania ogrodu ziołowego, przygotują potrawy z sezonowych ziół , wykonają tradycyjny wianek ziołowy. Ponadto poznają właściwości i zastosowanie wybranych ziół, metody przygotowywania i konserwowania ziół oraz zasady zbierania z uwzględnieniem ochrony roślin zagrożonych wyginięciem.

DODATKOWE INFORMACJE

 

 Liczba wyświetleń: 1664
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne