Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukces Jadwigi Postrożnej na XIV Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

10.05.2011

Jadwiga Postrożna zajęła III miejsce w kategorii głosów żeńskich podczas XIV Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari. Ponadto śpiewaczka zdobyła dwie inne nagrody: pierwsza przyznana przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu to udział w Koncercie Noworocznym w 2012 r., a druga to możliwość występu w spektaklu w sezonie artystycznym 2011/2012, przyznana przez Teatr Wielki w Poznaniu.


Jadwiga Postrożna pochodzi z Łososiny Górnej, obecnie mieszka na Lipowym. Jest zdobywczynią wielu prestiżowych nagród w międzynarodowych konkursach. Jest finalistką m.in. VII Międzynarodowego Konkursu Moniuszkowskiego w Warszawie oraz XIV Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Śpiewaków Operowych im. Borisa Christoffa w Sofii, a także laureatką III nagrody w Konkursie Wokalnym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Ukończyła studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest stypendystką Ministra Kultury.

W Międzynarodowym Konkursie sztuki Wokalnej im. Ady Sari uczestniczyła po raz drugi - pierwszy występ miał miejsce 4 lata temu, jednak wówczas udało jej się dotrzeć jedynie do drugiego etapu przesłuchań.

Młoda śpiewaczka swój udział w tegorocznym konkursie wspomina następująco:

Jest to drugi najbardziej prestiżowy międzynarodowy konkurs wokalny w Polsce. Do udziału w nim skłoniła mnie chęć sprawdzenia się wśród śpiewaków z wielu krajów. W konkursie brało udział 50 śpiewaków z 15 krajów. W głębi duszy marzyłam o zdobyciu nagrody, ale było to dla mnie niemałe zaskoczenie.

By wziąć udział w koncercie finałowym musiałam zaprezentować się w każdym z trzech etapów i uzyskać odpowiednią ilość punktów, by przejść do następnego. Przyznaję, że najtrudniejszy był pierwszy z nich - nie znałam wówczas akustyki sali. Dodatkowo powietrze w niej było bardzo suche. Koncert III etapu był za to tym, który wspominam najlepiej. Przeżywałam oczywiście stres, ale prestiż występu z orkiestrą Opery Krakowskiej pod dyrekcją świetnego dyrygenta Tomasza Tokarczyka przed znamienitym jury mobilizował mnie ogromnie. Na widowni byli moi rodzice, siostra, babcia, oraz kilku moich przyjaciół m.in. Państwo Maria i Jacek Widomscy, którzy wspierają mnie od wielu lat. Byli też przedstawiciele chóru Canticum Jubilaeum, w którym gościnnie śpiewam. Widząc ich poczułam przypływ pozytywnej energii i niesamowite duchowe wsparcie. Ogromnym zaskoczeniem był dla mnie werdykt jury, który ogłoszono w późnych godzinach nocnych. Stres całego dnia konkursowego, oraz zmęczenie dawały o sobie znać, jednak kiedy usłyszałam werdykt, wszystko minęło.

Konkurs, w którym otrzymałam III nagrodę jest bardzo prestiżowy. Oprócz miejsca na podium otrzymałam również dwie nagrody dodatkowe. Jedną z nich jest udział w spektaklu operowym w Teatrze Wielkim w Poznaniu w sezonie artystycznym 2011/2012. Dla mnie to ogromnie ważna nagroda, z której cieszę się chyba najbardziej. Kolejną nagrodą jest udział w Koncercie Noworocznym w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół". Jest to dla mnie wielka nobilitacja, ponieważ będę mogła śpiewać z towarzyszeniem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Bardzo się cieszę, ze zostałam doceniona przez międzynarodowe jury!!! Mam nadzieję, że nagroda ta pociągnie za sobą kolejne angaże i propozycje koncertowe.

Cieszymy się z wielkiego wyróżnienia, jakim jest III miejsce zdobyte przez naszą krajankę w tak prestiżowym konkursie i życzymy jej wielu kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju kariery śpiewaczej.

MD

Jadwiga Postrożna zajęła III miejsce w kategorii głosów żeńskich podczas XIV Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari. Ponadto śpiewaczka zdobyła dwie inne nagrody: pierwsza przyznana przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu to udział w Koncercie Noworocznym w 2012 r., a druga to możliwość występu w spektaklu w sezonie artystycznym 2011/2012, przyznana przez Teatr Wielki w Poznaniu.


Jadwiga Postrożna pochodzi z Łososiny Górnej, obecnie mieszka na Lipowym. Jest zdobywczynią wielu prestiżowych nagród w międzynarodowych konkursach. Jest finalistką m.in. VII Międzynarodowego Konkursu Moniuszkowskiego w Warszawie oraz XIV Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Śpiewaków Operowych im. Borisa Christoffa w Sofii, a także laureatką III nagrody w Konkursie Wokalnym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Ukończyła studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest stypendystką Ministra Kultury.

W Międzynarodowym Konkursie sztuki Wokalnej im. Ady Sari uczestniczyła po raz drugi - pierwszy występ miał miejsce 4 lata temu, jednak wówczas udało jej się dotrzeć jedynie do drugiego etapu przesłuchań.

Młoda śpiewaczka swój udział w tegorocznym konkursie wspomina następująco:

Jest to drugi najbardziej prestiżowy międzynarodowy konkurs wokalny w Polsce. Do udziału w nim skłoniła mnie chęć sprawdzenia się wśród śpiewaków z wielu krajów. W konkursie brało udział 50 śpiewaków z 15 krajów. W głębi duszy marzyłam o zdobyciu nagrody, ale było to dla mnie niemałe zaskoczenie.

By wziąć udział w koncercie finałowym musiałam zaprezentować się w każdym z trzech etapów i uzyskać odpowiednią ilość punktów, by przejść do następnego. Przyznaję, że najtrudniejszy był pierwszy z nich - nie znałam wówczas akustyki sali. Dodatkowo powietrze w niej było bardzo suche. Koncert III etapu był za to tym, który wspominam najlepiej. Przeżywałam oczywiście stres, ale prestiż występu z orkiestrą Opery Krakowskiej pod dyrekcją świetnego dyrygenta Tomasza Tokarczyka przed znamienitym jury mobilizował mnie ogromnie. Na widowni byli moi rodzice, siostra, babcia, oraz kilku moich przyjaciół m.in. Państwo Maria i Jacek Widomscy, którzy wspierają mnie od wielu lat. Byli też przedstawiciele chóru Canticum Jubilaeum, w którym gościnnie śpiewam. Widząc ich poczułam przypływ pozytywnej energii i niesamowite duchowe wsparcie. Ogromnym zaskoczeniem był dla mnie werdykt jury, który ogłoszono w późnych godzinach nocnych. Stres całego dnia konkursowego, oraz zmęczenie dawały o sobie znać, jednak kiedy usłyszałam werdykt, wszystko minęło.

Konkurs, w którym otrzymałam III nagrodę jest bardzo prestiżowy. Oprócz miejsca na podium otrzymałam również dwie nagrody dodatkowe. Jedną z nich jest udział w spektaklu operowym w Teatrze Wielkim w Poznaniu w sezonie artystycznym 2011/2012. Dla mnie to ogromnie ważna nagroda, z której cieszę się chyba najbardziej. Kolejną nagrodą jest udział w Koncercie Noworocznym w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół". Jest to dla mnie wielka nobilitacja, ponieważ będę mogła śpiewać z towarzyszeniem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Bardzo się cieszę, ze zostałam doceniona przez międzynarodowe jury!!! Mam nadzieję, że nagroda ta pociągnie za sobą kolejne angaże i propozycje koncertowe.

Cieszymy się z wielkiego wyróżnienia, jakim jest III miejsce zdobyte przez naszą krajankę w tak prestiżowym konkursie i życzymy jej wielu kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju kariery śpiewaczej.

MDLiczba wyświetleń: 1402
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne