Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Prelekcja historyczna z Tadeuszem Bojanem

22.05.2011

Gminna Biblioteka Publiczna w Kaninie zaprasza na prelekcję historyczną z Tadeuszem Bojanem pt. "Narody, które tracą pamięć, giną", która odbędzie się 25 maja 2011 r. o godz. 12.00.

Tematem przewodnim spotkania będą działania I i II wojny światowej na limanowszczyźnie oraz prawdziwe realia życia w wojennym czasie we wspomnieniach
naocznego świadka tamtych wydarzeń. Prelekcję wygłosi Tadeusz Bojan - major, emerytowany lekarz, a przede wszystkim gorący patriota i pasjonat historii. Urodził się 19 września 1933 roku w Nowym Sączu, następnie przeprowadził się z rodziną do Rupniowa, gdzie skończył Szkołę Podstawową, natomiast do Szkoły Średniej uczęszczał do Wrocławia. Tadeusz Bojan ukończył Akademię Medyczną w Łodzi z tytułem lekarza chorób zakaźnych. Pracował m. in. w Szpitalu Wojskowym w Krakowie. Jest to niezwykle ważne, by mieszkańcy Ziemi Limanowskiej mieli świadomość historii własnego regionu i wielu ważnych wydarzeń historycznych, które miały tu miejsce. Całą historię narodu tworzą małe, lokalne historie, działania i zrywy, które świadczą o poczuciu odpowiedzialności i duchu jedności Polaków. Trzeba dołożyć wiele starań, by pamięć o naszych bohaterach i tamtych czasach nie zginęła, lecz była przekazywana, zwłaszcza młodemu pokoleniu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kaninie zaprasza na prelekcję historyczną z Tadeuszem Bojanem pt. "Narody, które tracą pamięć, giną", która odbędzie się 25 maja 2011 r. o godz. 12.00.

Tematem przewodnim spotkania będą działania I i II wojny światowej na limanowszczyźnie oraz prawdziwe realia życia w wojennym czasie we wspomnieniach
naocznego świadka tamtych wydarzeń. Prelekcję wygłosi Tadeusz Bojan - major, emerytowany lekarz, a przede wszystkim gorący patriota i pasjonat historii. Urodził się 19 września 1933 roku w Nowym Sączu, następnie przeprowadził się z rodziną do Rupniowa, gdzie skończył Szkołę Podstawową, natomiast do Szkoły Średniej uczęszczał do Wrocławia. Tadeusz Bojan ukończył Akademię Medyczną w Łodzi z tytułem lekarza chorób zakaźnych. Pracował m. in. w Szpitalu Wojskowym w Krakowie. Jest to niezwykle ważne, by mieszkańcy Ziemi Limanowskiej mieli świadomość historii własnego regionu i wielu ważnych wydarzeń historycznych, które miały tu miejsce. Całą historię narodu tworzą małe, lokalne historie, działania i zrywy, które świadczą o poczuciu odpowiedzialności i duchu jedności Polaków. Trzeba dołożyć wiele starań, by pamięć o naszych bohaterach i tamtych czasach nie zginęła, lecz była przekazywana, zwłaszcza młodemu pokoleniu.Liczba wyświetleń: 1668
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne