II miejsce Gminy Limanowa w ogólnopolskim rankingu Związku Powiatów Polskich

12.05.2011
{multithumb thumb_height=80}

W dniu 11 maja br. w Świdnicy w trakcie Ogólnopolskiego Kongresu Regionu w imieniu Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana puchar za II miejsce Gminy Limanowa w Ogólnopolskim rankingu Związku Powiatów odebrał z rąk Sekretarza Generalnego Związku Powiatów Polskich - Rudolfa Borusewicza, Z-ca Wójta Gminy
Limanowa - Franciszek Bieda oraz Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa - Jacenty Musiał.

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}

To bardzo ważna i prestiżowa nagroda. Samorządy biorące udział w rankingu oceniał zespół ekspertów Związku Powiatów Polskich według kilkudziesięciu kryteriów takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

{multithumb thumb_height=150 thumb_width=0}

"Najwięcej punktów gmina uzyskała za wydatki inwestycyjne ze środków własnych i źródeł zewnętrznych - mówi Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan - prawie co druga złotówka w Gminie Limanowa wydawana jest na inwestycje. Z budżetu gminy w 2010 r. wynoszącym 84 mln zł na inwestycje wydano 40 mln zł. Po raz pierwszy w rankingu uwzględniano także wysokość środków z Narodowego Funduszu Dróg tzw. "Schetynówki", jak również środki na usuwanie skutków powodzi. W naszym przypadku jest to kwota 10 mln zł, która w całości przeznaczona została na odbudowę domów dla mieszkańców miejscowości Kłodne poszkodowanych w wyniku osuwisk."

W Kongresie uczestniczyli również Rafał Woźniak - Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Komunikacji oraz Marian Świerczek z Urzędu Gminy Limanowa.

J.M.

{multithumb thumb_height=80}