Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski w Limanowej

19.05.2011

Niespełna miesiąc pozostał do największych na południu Polski zawodów w sportach motorowych. Limanowa stanie się areną wyścigów górskich już od 17 czerwca. 18 i 19 wyścig odbywał się będzie na Ostrej.

W tym roku na najdłuższej trasie w Polsce, pojawią się nie tylko krajowi "górale" ale też czołówka zawodników startujących w Pucharze Europy Środkowej (FIA Central European Zone Hill-Climb Trophy ).

- Ponieważ nasza trasa debiutuje w tym roku w Pucharze CEZ, poczyniliśmy starania, aby na naszych zawodach pojawili się czołowi zawodnicy z krajów sąsiedzkich. Zostały wysłane zaproszenia do Federacji oraz toczone są indywidualne rozmowy z zawodnikami - mówi Bogdan Pałka Dyrektor Wyścigu.

{multithumb thumb_height=150}

Trasa tegorocznej edycji GSMP w Limanowej uzyskała dodatkowe zabezpieczenia, spełniając tym samym najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Limanowa stanie się areną wyścigów górskich już od 17 czerwca.

- Jeśli chodzi o samą organizację zawodów, zawody rozpoczynamy w piątek odbiorem administracyjnym i badaniem technicznym, które jak poprzednio odbędzie się pod Limanowski Domem Kultury w Limanowej. Sobota i niedziela to już ściganie po Ostrej - Piotr Musiał Dyrektor Organizacyjny GSMP Limanowa 2011

Trwają też dodatkowe prace budowlane w rejonie startu wyścigu, powstanie tam dodatkowy parking i tereny dla ekip serwisowych.

Dla zawodników i kibiców Limanowski Auto Moto Klub przygotowuje specjalne informatory w których znajdą się cenne wskazówki jak poruszać się po trasie, gdzie najlepiej kibicować zawodnikom oraz znaleźć nocleg.

Funkcjonuje też strona www imprezy specjalnie na to wydarzenie stworzona.

- Wszystkich zapraszam na oficjalną stronę wyścigu www.wysciggorski.pl, gdzie można znaleźć bardzo przydatne informacje, wkrótce listę zgłoszeń, regulamin uzupełniający oraz inne interesujące multimedia promocyjno - reklamowe dodaje Mirosław Kaja odpowiedzialny za merytoryczną stronę wydarzenia.

W tym roku zawody na limanowszczyźnie odbywają się po raz trzeci i jak zapowiadają organizatorzy mają być najlepszymi spośród wszystkich rund GSMP.

"wSkocz na GSMP do Limanowej!"
Limanowskie rundy GSMP 2011 dosłownie i w przenośni będą związane ze skokami narciarskimi.

Nie, regulamin zawodów nie został zmieniony! Zawodnicy jak dotychczas pojadą w samochodach na czterech kołach. AMK Limanowa nie wprowadza też dodatkowej konkurencji w postaci skoków na nartach.
Mimo to skoki narciarskie zagoszczą podczas górskiego ścigania. Góry limanowskiego powiatu 18 czerwca odwiedzi reprezentant Polski w skokach narciarskich Kamil Stoch wraz z fizjoterapeutą Adama Małysza - Rafałem Kotem.
Kamil zabłysnął wygranymi w końcówce sezonu Pucharu Świata, jego skok podczas zawodów w Zakopanem został okrzyknięty symbolicznym "przejęciem pałeczki po Adamie", jest określany najlepszym obecnie polskim skoczkiem.

Panowie na ten jeden dzień odłożą narty na półkę aby wraz z kibicami dopingować najszybszych i najlepszych zawodników. Czy zasiądą w bolidach górali? Odpowiedź na to pytanie tylko w Limanowej!

Polecamy też stronę www.wysciggorski.pl gdzie kibice i zawodnicy znajdą wiele przydatnych informacji.
Przypominamy że ruszyły zapisy do Limanowskiej rundy GSMP/CEZ, więcej na naszym www.
Już tylko cztery tygodnie do zawodów a AMK dla Was jeszcze wiele niespodzianek i zaskakujących wiadomości.

Waldek Wojtas
GSMP Limanowa 2011

{multithumb thumb_height=150}

Limanowa stanie się areną wyścigów górskich już od 17 czerwca.

Funkcjonuje też strona www imprezy specjalnie na to wydarzenie stworzona.

"wSkocz na GSMP do Limanowej!"

Waldek Wojtas
GSMP Limanowa 2011