Dzień Bibliotekarzy w Powiecie Limanowskim

26.05.2011

W Gminnej Biblioteki Publicznej w Tymbarku 17 maja 2011 r. odbyła się konferencja bibliotekarzy Powiatu Limanowskiego połączona z obchodami "Dnia Bibliotekarza".

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Tymbarku rozpoczęły uroczystość swoim występem. Następnie Wójt Gminy Tymbark - Lech Nowak, który jako gospodarz gminy przywitał wszystkich przybyłych gości na konferencję.

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej Halina Matras prowadziła konferencję, która mówiła o roli biblioteki i książki w życiu każdego człowieka. W spotkaniu oprócz bibliotekarzy z terenu powiatu limanowskiego, udział wzięli także: Jan Puchała - Starosta Limanowski, Wicestarosta - Franciszek Dziedzina, Radni Powiatu Limanowskiego - Jolanta Grzegorzek i Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi.

{multithumb thumb_height=150}
Starosta Jan Puchała i Wicestarosta Franciszek Dziedzina wręczali listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki Bibliotekarzom obchodzącym jubileusz swojej pracy.

W czasie konferencji zostały przedstawione kolejno następujące tematy:

• "Najnowsza literatura warta czytania"- omówiona przez dr Annę Marchewkę z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  • "Jak Limanową kilka kieliszków wina uratowało od zagłady"- przedstawiła - Joanna Dziewulska z Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie
  • "Bezpieczeństwo w bibliotece, czyli między prawem, a rzeczywistością" - mówił Robert Widzisz.

Nauczyciel historii jednej ze Szkół Średnich - Bogusław Sowa mieszkaniec Tymbarku opowiadał historie "miasteczka królewskiego" Tymbarku.
Wszystkie wykłady spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, brały w nich udział m.in. nasze Bibliotekarki z Gminy Limanowa.
Instruktor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej - Maria Kawula omawiała bieżące problemy napotykane w codziennej pracy Bibliotekarzy.
Dla zasłużonych Bibliotekarzy Stowarzyszenie Bibliotekarzy przekazało Listy Gratulacyjne i kwiaty, które wręczali Halina Matras, Maria Kawula, Jacenty Musiał.

Uroczystość przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze.

M. S.

{multithumb thumb_height=150}

W czasie konferencji zostały przedstawione kolejno następujące tematy:

Uroczystość przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze.

M. S.