Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Artyści z gminy Limanowa na Konkursie "Druzbacka" w Podegrodziu

17.05.2011

Ogromnym sukcesem zakończył się występ zespołów oraz indywidualnych artystów z naszej gminy na XXIX Konkursie Muzyki, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych "Druzbacka", który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.

Zespół Regionalny "Spod Kicek" z Mordarki zajął I miejsce w konkursie muzyki ludowej w kat. grup dorosłych, równorzędnie z Zespołem "Limanowianie" z Limanowej. Józef Tokarczyk z Zespołu "Spod Kicek" z Mordarki zdobył także


nagrodę główną w postaci "Złotej Siekierki" w konkursie drużbów weselnych.

W Podegrodziu wystąpiło również Koło Gospodyń Wiejskich z Makowicy i w kat. grup dorosłych męska grupa z Makowicy zajęła miejsce III, równorzędnie z żeńską grupą "Skalnik" z Kamionki Wielkiej oraz żeńską grupą "Zbyrcok" z Juszczyna. Wyróżnienie otrzymała żeńska grupa z Makowicy.

W kat. młodzieżowej bardzo wysokie II miejsce zajął Zespół "Mali Męcinianie" z Męciny, równorzędnie z Zespołem "Zbyrcocek" z Juszczyna.

III miejsce w kat. grup dorosłych w konkursie śpiewu solowego zdobyła Maria Franczak ze Starej Wsi, wyróżnienie przyznano Magdalenie Dudek z Makowicy, a dyplom - Iwonie Gawlak z Męciny.

W kat. dziecięcej w konkursie śpiewu solowego I miejsce równorzędnie z Sabiną Polak z Suchej Beskidzkiej zdobył Grzegorz Poręba z Męciny.

W kat. młodzieżowej w konkursie śpiewu solowego wyróżnienie otrzymał Mirosław Zoń ze Starej Wsi.

Dyplom za udział w konkursie mistrz i uczeń otrzymała Maria Franczak ze Starej Wsi i jej uczeń - Dominik Zoń.

{multithumb thumb_height=150}

Konkurs "Druzbacka" w Podegrodziu to jedna z największych imprez folklorystycznych w Małopolsce obrazująca kulturę lachów sądeckich. Zdobyte nagrody przez artystów z naszej gminy należy uznać za bardzo duży sukces zważając na fakt, że zostali oni wyróżnieni spośród grona kilkuset twórców z całej Małopolski uczestniczących w Konkursie.

K G-L.

Ogromnym sukcesem zakończył się występ zespołów oraz indywidualnych artystów z naszej gminy na XXIX Konkursie Muzyki, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych "Druzbacka", który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.

Zespół Regionalny "Spod Kicek" z Mordarki zajął I miejsce w konkursie muzyki ludowej w kat. grup dorosłych, równorzędnie z Zespołem "Limanowianie" z Limanowej. Józef Tokarczyk z Zespołu "Spod Kicek" z Mordarki zdobył także


nagrodę główną w postaci "Złotej Siekierki" w konkursie drużbów weselnych.

W Podegrodziu wystąpiło również Koło Gospodyń Wiejskich z Makowicy i w kat. grup dorosłych męska grupa z Makowicy zajęła miejsce III, równorzędnie z żeńską grupą "Skalnik" z Kamionki Wielkiej oraz żeńską grupą "Zbyrcok" z Juszczyna. Wyróżnienie otrzymała żeńska grupa z Makowicy.

W kat. młodzieżowej bardzo wysokie II miejsce zajął Zespół "Mali Męcinianie" z Męciny, równorzędnie z Zespołem "Zbyrcocek" z Juszczyna.

III miejsce w kat. grup dorosłych w konkursie śpiewu solowego zdobyła Maria Franczak ze Starej Wsi, wyróżnienie przyznano Magdalenie Dudek z Makowicy, a dyplom - Iwonie Gawlak z Męciny.

W kat. dziecięcej w konkursie śpiewu solowego I miejsce równorzędnie z Sabiną Polak z Suchej Beskidzkiej zdobył Grzegorz Poręba z Męciny.

W kat. młodzieżowej w konkursie śpiewu solowego wyróżnienie otrzymał Mirosław Zoń ze Starej Wsi.

Dyplom za udział w konkursie mistrz i uczeń otrzymała Maria Franczak ze Starej Wsi i jej uczeń - Dominik Zoń.

{multithumb thumb_height=150}

Konkurs "Druzbacka" w Podegrodziu to jedna z największych imprez folklorystycznych w Małopolsce obrazująca kulturę lachów sądeckich. Zdobyte nagrody przez artystów z naszej gminy należy uznać za bardzo duży sukces zważając na fakt, że zostali oni wyróżnieni spośród grona kilkuset twórców z całej Małopolski uczestniczących w Konkursie.

K G-L.Liczba wyświetleń: 1431
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne