Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XXII Memoriał Szachowy im. Józefa Krzyżaka Szachowe Indywidualne Mistrzostwa Gminy Limanowa

08.05.2011

Przypomnienie sylwetki Józefa Krzyżaka - wybitnego szachisty, wieloletniego Kierownika Szkoły Podstawowej w Pisarzowej oraz popularyzacja "królewskiej gry" w środowisku gminy Limanowa - to główne cele Memoriału Szachowego, który odbył się dnia 7 maja br. w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej. Wśród zaproszonych gości w Memoriale wzięli udział córka Józefa Krzyżaka - Teresa Frączek oraz syn - Kazimierz Krzyżak, który w Turnieju w kat. seniorów zajął wysokie - IV miejsce.


{multithumb thumb_height=150}

Turniej odbył się w trzech kategoriach: seniorów, juniorów i dziewcząt , a brało w nim udział 50 uczestników.

Wyniki turnieju:

KAT. SENIORÓW:
I miejsce - Marek Sukiennik
II miejsce - Arkadiusz Migacz
III miejsce - Stanisław Czyrnek

KAT. JUNIORÓW:
I miejsce - Dawid Lelito
II miejsce - Dominik Dudka
III miejsce - Grzegorz Ruchała

KAT. DZIEWCZĄT:
I miejsce - Joanna Furtak
II miejsce - Patrycja Gancarczyk
III miejsce - Izabela Gomółka

Najmłodszym zawodnikiem rozgrywek szachowych była Alicja Młynarczyk, a Sędziami Turnieju byli Ryszard Ewert i Tomasz Ewert. Nad sprawnym przebiegiem Turnieju czuwały Teresa Frączek - córka Józefa Krzyżaka, z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowej oraz Janina Malinowska - pracownik w Wiejskiego Domu Kultury w Pisarzowej.

Zwycięzcy Turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali: Kazimierz Krzyżak - syn Józefa Krzyżaka, Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa oraz Ryszard Ewert.

Cieszy fakt, że gra w szachy jest tak popularna w naszym regionie zarówno wśród starszych, jak i również u młodego pokolenia, a lokalna społeczność aktywnie włącza się w organizowane turnieje szachowe, które służą popularyzacji "królewskiej gry". Najistotniejsze jest to, że organizowany Memoriał nie tylko przypomniał postać prekursora gry w szachy na naszym terenie, ale również zwrócił uwagę na pozytywny aspekt związany z uprawianiem sportu.

Organizatorem Turnieju był Urząd Gminy Limanowa, Wiejski Dom Kultury w Pisarzowej, Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowej oraz Ludowy Klub Sportowy "Olimpia" Pisarzowa.

K G-L.

Przypomnienie sylwetki Józefa Krzyżaka - wybitnego szachisty, wieloletniego Kierownika Szkoły Podstawowej w Pisarzowej oraz popularyzacja "królewskiej gry" w środowisku gminy Limanowa - to główne cele Memoriału Szachowego, który odbył się dnia 7 maja br. w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej. Wśród zaproszonych gości w Memoriale wzięli udział córka Józefa Krzyżaka - Teresa Frączek oraz syn - Kazimierz Krzyżak, który w Turnieju w kat. seniorów zajął wysokie - IV miejsce.


{multithumb thumb_height=150}

Turniej odbył się w trzech kategoriach: seniorów, juniorów i dziewcząt , a brało w nim udział 50 uczestników.

Wyniki turnieju:

KAT. SENIORÓW:
I miejsce - Marek Sukiennik
II miejsce - Arkadiusz Migacz
III miejsce - Stanisław Czyrnek

KAT. JUNIORÓW:
I miejsce - Dawid Lelito
II miejsce - Dominik Dudka
III miejsce - Grzegorz Ruchała

KAT. DZIEWCZĄT:
I miejsce - Joanna Furtak
II miejsce - Patrycja Gancarczyk
III miejsce - Izabela Gomółka

Najmłodszym zawodnikiem rozgrywek szachowych była Alicja Młynarczyk, a Sędziami Turnieju byli Ryszard Ewert i Tomasz Ewert. Nad sprawnym przebiegiem Turnieju czuwały Teresa Frączek - córka Józefa Krzyżaka, z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowej oraz Janina Malinowska - pracownik w Wiejskiego Domu Kultury w Pisarzowej.

Zwycięzcy Turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali: Kazimierz Krzyżak - syn Józefa Krzyżaka, Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa oraz Ryszard Ewert.

Cieszy fakt, że gra w szachy jest tak popularna w naszym regionie zarówno wśród starszych, jak i również u młodego pokolenia, a lokalna społeczność aktywnie włącza się w organizowane turnieje szachowe, które służą popularyzacji "królewskiej gry". Najistotniejsze jest to, że organizowany Memoriał nie tylko przypomniał postać prekursora gry w szachy na naszym terenie, ale również zwrócił uwagę na pozytywny aspekt związany z uprawianiem sportu.

Organizatorem Turnieju był Urząd Gminy Limanowa, Wiejski Dom Kultury w Pisarzowej, Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowej oraz Ludowy Klub Sportowy "Olimpia" Pisarzowa.

K G-L.Liczba wyświetleń: 3947
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne