Wernisaż wystawy "Piękny Świat II"

28.04.2011

Dyrektor Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, Artysta Plastyk Eugeniusz Molski zapraszają na uroczysty wernisaż wystawy "Piękny Świat II".

Anioły Eugeniusza Molskiego to nie tylko postaci ze skrzydłami, oddalające poczucie osamotnienia i niosące nadzieję na wieczność. To również ludzie dający innym chwile radości, wytchnienia i ulgi. To kobiety, obdarzone anielskim wdziękiem, urokiem i tajemnicą. Ale choć nie zawsze towarzyszy im klasyczna uroda, z pewnością nieodłącznym ich atrybutem jest dobro i piękno wewnętrzne.
Anioły te powstawały w różnym czasie i z wielu powodów. Jedne były impresjami z egzotycznych podróży na Daleki i Bliski Wschód, wojaży afrykańskich czy mniej docenianych i rzadziej uczęszczanych szlaków europejskich, a także urzekających naszych polskich zakątków. Inne narodziły się z fascynacji i zauroczeń sztuką i kulturą zaczerpniętą z najciekawszych źródeł na mapie świata, z jej tradycji, historii i religii. Są i takie, które po prostu towarzyszą mu, w zazwyczaj samotnych wędrówkach, po ziemskich drogach, bezdrożach i w twórczych zmaganiach.