Promocja gospodarstw agroturystycznych Gminy Limanowa na XIV Małopolskiej Giełdzie Agroturystycznej

12.04.2011

Dużym sukcesem zakończył się dwudniowy wyjazd na Małopolską Giełdę Agroturystyczną, która odbywała się w dniach 9-10 kwietnia br. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Punktualnie o godz. 10.00 w sobotę odbyło się uroczyste otwarcie Giełdy na którą przybyli Rektorzy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, władze Województwa Małopolskiego - Andrzej Harężlak - Wice Wojewoda, Wojciech Kozak - Wice Marszałek Województwa
Małopolskiego, Dyrektorzy Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach - Marek Kwiatkowski, szefowie Izb Rolniczych, przedstawiciele Stowarzyszeń Agroturystycznych Województwa Małopolskiego, media, biura turystyczne.

{multithumb thumb_height=150}

Gmina Limanowa przygotowała i promowała nowe wydawnictwa agroturystyczne, które cieszyły się dużym uznaniem i popularnością. Pracownicy Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych z gminy Limanowa zapraszali do odwiedzania naszych gospodarstw udzielając wszechstronnej informacji nie tylko o gminie, ale i możliwości spędzenia wolnego czasu w gospodarstwach agroturystycznych w naszej gminie.

Na Giełdzie można było posmakować produktów regionalnych - chleba ze smalcem z Męciny, kiełbasy wiejskiej czy lachowskiej herbaty, bowiem zgodnie z regulaminem Giełdy po raz pierwszy w tym roku wspólnie z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach i Urzędem Marszałkowskim zorganizowany został kiermasz, na którym znalazły się "smaki z tamtych lat" pieczywo, wyroby - wszystkie z certyfikatem jakości.

Gośćmi honorowymi smakowitych prezentacji była Ewa Wachowicz, która w niedzielę przygotowała smakołyki z gęsi, natomiast w sobotę potrawy z królika przygotowywał Ojciec Zygmunt Goloch z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Ponadto Targom towarzyszyły również konferencje m.in. na temat "Potrawy regionalne w wymarzonym ogródku agroturystycznym" oraz wiele innych atrakcji, wystaw i występów zespołów regionalnych. Wyjazd na Giełdę należy uznać za bardzo udany.

Jacenty Musiał

{multithumb thumb_height=150}