Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Promocja gospodarstw agroturystycznych Gminy Limanowa na XIV Małopolskiej Giełdzie Agroturystycznej

12.04.2011

Dużym sukcesem zakończył się dwudniowy wyjazd na Małopolską Giełdę Agroturystyczną, która odbywała się w dniach 9-10 kwietnia br. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Punktualnie o godz. 10.00 w sobotę odbyło się uroczyste otwarcie Giełdy na którą przybyli Rektorzy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, władze Województwa Małopolskiego - Andrzej Harężlak - Wice Wojewoda, Wojciech Kozak - Wice Marszałek Województwa
Małopolskiego, Dyrektorzy Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach - Marek Kwiatkowski, szefowie Izb Rolniczych, przedstawiciele Stowarzyszeń Agroturystycznych Województwa Małopolskiego, media, biura turystyczne.

{multithumb thumb_height=150}

Gmina Limanowa przygotowała i promowała nowe wydawnictwa agroturystyczne, które cieszyły się dużym uznaniem i popularnością. Pracownicy Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych z gminy Limanowa zapraszali do odwiedzania naszych gospodarstw udzielając wszechstronnej informacji nie tylko o gminie, ale i możliwości spędzenia wolnego czasu w gospodarstwach agroturystycznych w naszej gminie.

Na Giełdzie można było posmakować produktów regionalnych - chleba ze smalcem z Męciny, kiełbasy wiejskiej czy lachowskiej herbaty, bowiem zgodnie z regulaminem Giełdy po raz pierwszy w tym roku wspólnie z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach i Urzędem Marszałkowskim zorganizowany został kiermasz, na którym znalazły się "smaki z tamtych lat" pieczywo, wyroby - wszystkie z certyfikatem jakości.


Gośćmi honorowymi smakowitych prezentacji była Ewa Wachowicz, która w niedzielę przygotowała smakołyki z gęsi, natomiast w sobotę potrawy z królika przygotowywał Ojciec Zygmunt Goloch z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Ponadto Targom towarzyszyły również konferencje m.in. na temat "Potrawy regionalne w wymarzonym ogródku agroturystycznym" oraz wiele innych atrakcji, wystaw i występów zespołów regionalnych. Wyjazd na Giełdę należy uznać za bardzo udany.

Jacenty Musiał

Dużym sukcesem zakończył się dwudniowy wyjazd na Małopolską Giełdę Agroturystyczną, która odbywała się w dniach 9-10 kwietnia br. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Punktualnie o godz. 10.00 w sobotę odbyło się uroczyste otwarcie Giełdy na którą przybyli Rektorzy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, władze Województwa Małopolskiego - Andrzej Harężlak - Wice Wojewoda, Wojciech Kozak - Wice Marszałek Województwa
Małopolskiego, Dyrektorzy Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach - Marek Kwiatkowski, szefowie Izb Rolniczych, przedstawiciele Stowarzyszeń Agroturystycznych Województwa Małopolskiego, media, biura turystyczne.

{multithumb thumb_height=150}

Gmina Limanowa przygotowała i promowała nowe wydawnictwa agroturystyczne, które cieszyły się dużym uznaniem i popularnością. Pracownicy Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych z gminy Limanowa zapraszali do odwiedzania naszych gospodarstw udzielając wszechstronnej informacji nie tylko o gminie, ale i możliwości spędzenia wolnego czasu w gospodarstwach agroturystycznych w naszej gminie.

Na Giełdzie można było posmakować produktów regionalnych - chleba ze smalcem z Męciny, kiełbasy wiejskiej czy lachowskiej herbaty, bowiem zgodnie z regulaminem Giełdy po raz pierwszy w tym roku wspólnie z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach i Urzędem Marszałkowskim zorganizowany został kiermasz, na którym znalazły się "smaki z tamtych lat" pieczywo, wyroby - wszystkie z certyfikatem jakości.


Gośćmi honorowymi smakowitych prezentacji była Ewa Wachowicz, która w niedzielę przygotowała smakołyki z gęsi, natomiast w sobotę potrawy z królika przygotowywał Ojciec Zygmunt Goloch z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Ponadto Targom towarzyszyły również konferencje m.in. na temat "Potrawy regionalne w wymarzonym ogródku agroturystycznym" oraz wiele innych atrakcji, wystaw i występów zespołów regionalnych. Wyjazd na Giełdę należy uznać za bardzo udany.

Jacenty MusiałLiczba wyświetleń: 1507
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne