Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Po 6 latach Papież - Jan Paweł II wraca do nas jako Błogosławiony …

26.04.2011

Gmina Limanowa uczciła beatyfikację Jana Pawła II - jednej z największych postaci przełomu XX i XXI wieku. Z tej okazji w Pisarzowej odbyło się spotkanie autorskie z Wandą Łomnicką - Dulak - znaną i ogromnie cenioną osobą, autorką słów do "Krakowioka Sądeckiego" napisanego na powitanie i pożegnanie Ojca Świętego w Starym Sączu w 1999 r., które są tak często wspominane i śpiewane po dziś dzień.

Spotkanie otworzył Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, który przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość gości - Wice Wójta
Gminy Limanowa Franciszka Biedę wraz z małżonką i córeczką oraz radnych gminnych - Marię Kapera, Andrzeja Malinowskiego i Józefa Zonia, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich oraz wielu artystów z terenu gminy Limanowa.

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}

Na samym wstępie spotkania gościnnie wystąpiła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Parafii w Pisarzowej, która wykonała ulubione pieśni Ojca Świętego - Jana Pawła II m.in. "Barkę" i "Abba Ojcze", a także pieśń "Nie lękajcie się".

Po występie młodzieży głos zabrała Wanda Łomnicka - Dulak, która bardzo ciekawie opowiadała o tym jak powstały słowa do słynnego "Krakowioka Sądeckiego" oraz o swoich osobistych przeżyciach związanych z osobą Jana Pawła II. Wanda Łomnicka-Dulak przedstawiła także wiersze dotyczące postaci Jana Pawła II oraz zaśpiewała "Krakowioka Beatyfikacyjnego", do którego słowa zostały ułożone specjalnie z okazji zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II.

Podczas spotkania Odeseł z repertuaru Zespołu "Siewcy Lednicy" na melodię "Syćka Se Wom Zycom" wykonała Magdalena Dudek z Makowicy.

Ponadto wystąpili także najmłodsi mieszkańcy Pisarzowej - Patrycja i Kamil Michalik oraz Klaudia Tabor wykonali wiersze, natomiast Magdalena Mordarska zaśpiewała "Barkę".

{multithumb thumb_height=150 thumb_width=0}

Po występach wszyscy uczestnicy uroczystości mieli okazję zapoznać się z twórczością artystów z gminy Limanowa, którzy w swych pracach przedstawili postać Ojca Świętego.

Obejrzeć można było m.in.:

 • haft Elżbiety Barszcz z Młynnego
 • haft Marii Fiejtek, Wandy Fiejtek i Roberta Kuliga z Koła Haftu działającego przy WDK w Starej Wsi
 • haft Wioletty Jawor z Pisarzowej
 • malarstwo Jolanty Biedroń ze Starej Wsi
 • malarstwo Ryszarda Kuczaja z Pisarzowej
 • malarstwo Marii Hebda z Pisarzowej
 • prace Cecylii Górszczyk z Pisarzowej

Na zdjęciach obejrzeć można było również postument wykonany przez Ryszarda Jabłońskiego z Męciny, który powstał na okoliczność przejazdu Jana Pawła II do Starego Sącza w 1999 r.

Spotkanie w Pisarzowej miało bardzo uroczysty i niecodzienny charakter i zapewne pozwoliło wszystkim wprowadzić się już w nastrój zbliżającej się beatyfikacji Naszego Papieża Polaka w myśl słów wypowiedzianych przez kardynała Stanisława Ryłko: "Po 6 latach Papież - Jan Paweł II wraca do nas jako Błogosławiony, jako orędownik naszych spraw, ktoś bardzo bliski, zaufany, któremu można się powierzać…"

Władze gminy Limanowa, ludzie kultury oraz mieszkańcy naszej gminy uczcili pamięć jednego z największych Polaków, któremu tak wiele możemy zawdzięczać, a cokolwiek bylibyśmy w stanie powiedzieć i napisać o Janie Pawle II to i tak by było zdecydowanie za mało, by w pełni określić kim był dla nas Polaków.

Kinga Górlińska-Leśniak

Gmina Limanowa uczciła beatyfikację Jana Pawła II - jednej z największych postaci przełomu XX i XXI wieku. Z tej okazji w Pisarzowej odbyło się spotkanie autorskie z Wandą Łomnicką - Dulak - znaną i ogromnie cenioną osobą, autorką słów do "Krakowioka Sądeckiego" napisanego na powitanie i pożegnanie Ojca Świętego w Starym Sączu w 1999 r., które są tak często wspominane i śpiewane po dziś dzień.

Spotkanie otworzył Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, który przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość gości - Wice Wójta
Gminy Limanowa Franciszka Biedę wraz z małżonką i córeczką oraz radnych gminnych - Marię Kapera, Andrzeja Malinowskiego i Józefa Zonia, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich oraz wielu artystów z terenu gminy Limanowa.

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}

Na samym wstępie spotkania gościnnie wystąpiła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Parafii w Pisarzowej, która wykonała ulubione pieśni Ojca Świętego - Jana Pawła II m.in. "Barkę" i "Abba Ojcze", a także pieśń "Nie lękajcie się".

Po występie młodzieży głos zabrała Wanda Łomnicka - Dulak, która bardzo ciekawie opowiadała o tym jak powstały słowa do słynnego "Krakowioka Sądeckiego" oraz o swoich osobistych przeżyciach związanych z osobą Jana Pawła II. Wanda Łomnicka-Dulak przedstawiła także wiersze dotyczące postaci Jana Pawła II oraz zaśpiewała "Krakowioka Beatyfikacyjnego", do którego słowa zostały ułożone specjalnie z okazji zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II.

Podczas spotkania Odeseł z repertuaru Zespołu "Siewcy Lednicy" na melodię "Syćka Se Wom Zycom" wykonała Magdalena Dudek z Makowicy.

Ponadto wystąpili także najmłodsi mieszkańcy Pisarzowej - Patrycja i Kamil Michalik oraz Klaudia Tabor wykonali wiersze, natomiast Magdalena Mordarska zaśpiewała "Barkę".

{multithumb thumb_height=150 thumb_width=0}

Po występach wszyscy uczestnicy uroczystości mieli okazję zapoznać się z twórczością artystów z gminy Limanowa, którzy w swych pracach przedstawili postać Ojca Świętego.

Obejrzeć można było m.in.:

 • haft Elżbiety Barszcz z Młynnego
 • haft Marii Fiejtek, Wandy Fiejtek i Roberta Kuliga z Koła Haftu działającego przy WDK w Starej Wsi
 • haft Wioletty Jawor z Pisarzowej
 • malarstwo Jolanty Biedroń ze Starej Wsi
 • malarstwo Ryszarda Kuczaja z Pisarzowej
 • malarstwo Marii Hebda z Pisarzowej
 • prace Cecylii Górszczyk z Pisarzowej

Na zdjęciach obejrzeć można było również postument wykonany przez Ryszarda Jabłońskiego z Męciny, który powstał na okoliczność przejazdu Jana Pawła II do Starego Sącza w 1999 r.

Spotkanie w Pisarzowej miało bardzo uroczysty i niecodzienny charakter i zapewne pozwoliło wszystkim wprowadzić się już w nastrój zbliżającej się beatyfikacji Naszego Papieża Polaka w myśl słów wypowiedzianych przez kardynała Stanisława Ryłko: "Po 6 latach Papież - Jan Paweł II wraca do nas jako Błogosławiony, jako orędownik naszych spraw, ktoś bardzo bliski, zaufany, któremu można się powierzać…"

Władze gminy Limanowa, ludzie kultury oraz mieszkańcy naszej gminy uczcili pamięć jednego z największych Polaków, któremu tak wiele możemy zawdzięczać, a cokolwiek bylibyśmy w stanie powiedzieć i napisać o Janie Pawle II to i tak by było zdecydowanie za mało, by w pełni określić kim był dla nas Polaków.

Kinga Górlińska-LeśniakLiczba wyświetleń: 1481
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne