Pisarskie kwiaty z bibuły

12.04.2011

Urząd Gminy Limanowa - Wydział Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej w miesiącu marcu zorganizowało konkurs pn. "Pisarskie kwiaty z bibuły".

Celem konkursu było kontynuowanie tradycji ozdabiania wnętrz mieszkań, promocja twórców ludowych oraz pozyskiwanie dla tradycji bibułkarstwa młodych twórców.

Konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych: - dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież oraz dorośli.

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}

Komisja powołana przez organizatorów w składzie: przewodnicząca: Beata Woźny, sekretarz: Krzysztof Kuczaj, członek komisji: Janina Woźniak oceniała 41 prac które wpłynęły na konkurs.

W poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

Kat. dziecięca:

1. Justyna Raczek - kl. III szk. podstawowej
  2. Zuzanna Jasica - kl. II szk. podstawowej
  3. Smoleń Albert - kl. III szk. podstawowej

• Agata Górszczyk - kl. V
  • Agnieszka Górska - kl. II
  • Dominik Laskosz - kl. I

Kat. młodzieżowa:

1. Małgorzata Ciuła - kl. I gimnazjum
  2. Piotr Stypuła - kl. III gimnazjum
  3. Joanna Górszczyk - kl. II gimnazjum

Wyróżnienia: Marysia Górszczyk - kl. II gimnazjum

Kat. dorośli:

1. Antonina Lubera
  2. Monika Chudy
  3. Maria Chudy

• Cecylia Górszczyk
  • Anna Radzięta
{multithumb thumb_height=150 thumb_width=0}

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki oraz słodycze, natomiast zwycięzcy do piątego miejsca włącznie otrzymali nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród byli: Urząd Gminy Limanowa, Kwiaciarnia "Pod Różą" w Limanowej, Sklep Spożywczo-Przemysłowy "Na Milówce" w Pisarzowej.

Wszystkim sponsorom należą się serdeczne podziękowania. Po wręczeniu nagród uczestnicy konkursu oraz licznie zgromadzeni goście wspólnie odśpiewali "Barkę" w 6 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II.

Równocześnie w Wiejskim Domu Kultury odbywał się Kiermasz Rękodzieła Artystycznego w którym udział wzięli następujący miejscowi artyści: Janina Pietryga, Dorota Górszczyk, Maria Oleksy, Rozalia Ciuła - koronkarstwo, Krzysztof Kuczaj - malarstwo, Janina Cempa - koronka i bibułkarstwo.

Janina Cempa

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}

W poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

Kat. dziecięca:

1. Justyna Raczek - kl. III szk. podstawowej