Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gmina Limanowa chce uczcić beatyfikację Jana Pawła II

18.04.2011

Dnia 26 kwietnia 2011 r. o godz. 17.00 w Wiejskim Klubie Kultury i Bibliotece Publicznej w Pisarzowej odbędzie się spotkanie autorskie z Wandą Łomnicką-Dulak - znaną i ogromnie cenioną osobą, autorką słów do "Krakowioka Sądeckiego" napisanego na powitanie i pożegnanie Ojca Świętego w Starym Sączu w 1999 r., które są tak często wspominane i śpiewane po dziś dzień.

Wanda Łomnicka-Dulak - od 1991 r. członkini zespołu redakcyjnego miesięcznika "Znad Popradu", autorka cyklicznych felietonów gwarowych "Babskie godanie", od 22 lat


- członkini Regionalnego Zespołu "Dolina Popradu" w Piwnicznej, członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych , Związku Literatów Polskich i Grupy Literackiej "Sądecczyzna". Napisała scenariusze do obrazków obyczajowych, obrzędów oraz sztuki dla teatru amatorskiego w Łomnicy Zdroju i R.Z. "Dolina Popradu". Laureatka nagród m.in. Nagrody Ministra Kultury i Sztuki im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej (1999), Złotego Jabłka Sądeckiego (2008, ), Nagrody im. Władysława Orkana (2009) oraz wielu nagród i wyróżnień w konkursach literackich.

 

Podczas spotkania artyści z gminy Limanowa prezentować będą swe prace malarskie, rzeźbiarskie, hafciarskie, których tematyka związana jest z osobą Jana Pawła II. Swoją twórczość zaprezentują również gminni poeci i gawędziarze, którzy w swej twórczości podejmują tematy dotyczące jednej z największych postaci przełomu XX i XXI wieku.

Podczas spotkania młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Parafii w Pisarzowej zaprezentuje ulubione pieśni Ojca Świętego - Jana Pawła II.

Organizatorem spotkania jest Urząd Gminy Limanowa, Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi - Filia w Pisarzowej oraz Dom Kultury w Pisarzowej.

Jak powiedział kardynał Stanisław Ryłko - "Po 6 latach Papież - Jan Paweł II wraca do nas jako Błogosławiony, jako orędownik naszych spraw, ktoś bardzo bliski, zaufany, któremu można się powierzać…"

Wszystkich mieszkańców Gminy Limanowa i Ziemi Limanowskiej serdecznie zapraszamy. Będzie to nasz skromny udział i oddanie hołdu Janowi Pawłowi II na 4 dni przed beatyfikacją naszego rodaka.

Jacenty Musiał

Dnia 26 kwietnia 2011 r. o godz. 17.00 w Wiejskim Klubie Kultury i Bibliotece Publicznej w Pisarzowej odbędzie się spotkanie autorskie z Wandą Łomnicką-Dulak - znaną i ogromnie cenioną osobą, autorką słów do "Krakowioka Sądeckiego" napisanego na powitanie i pożegnanie Ojca Świętego w Starym Sączu w 1999 r., które są tak często wspominane i śpiewane po dziś dzień.

Wanda Łomnicka-Dulak - od 1991 r. członkini zespołu redakcyjnego miesięcznika "Znad Popradu", autorka cyklicznych felietonów gwarowych "Babskie godanie", od 22 lat


- członkini Regionalnego Zespołu "Dolina Popradu" w Piwnicznej, członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych , Związku Literatów Polskich i Grupy Literackiej "Sądecczyzna". Napisała scenariusze do obrazków obyczajowych, obrzędów oraz sztuki dla teatru amatorskiego w Łomnicy Zdroju i R.Z. "Dolina Popradu". Laureatka nagród m.in. Nagrody Ministra Kultury i Sztuki im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej (1999), Złotego Jabłka Sądeckiego (2008, ), Nagrody im. Władysława Orkana (2009) oraz wielu nagród i wyróżnień w konkursach literackich.

 

Podczas spotkania artyści z gminy Limanowa prezentować będą swe prace malarskie, rzeźbiarskie, hafciarskie, których tematyka związana jest z osobą Jana Pawła II. Swoją twórczość zaprezentują również gminni poeci i gawędziarze, którzy w swej twórczości podejmują tematy dotyczące jednej z największych postaci przełomu XX i XXI wieku.

Podczas spotkania młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Parafii w Pisarzowej zaprezentuje ulubione pieśni Ojca Świętego - Jana Pawła II.

Organizatorem spotkania jest Urząd Gminy Limanowa, Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi - Filia w Pisarzowej oraz Dom Kultury w Pisarzowej.

Jak powiedział kardynał Stanisław Ryłko - "Po 6 latach Papież - Jan Paweł II wraca do nas jako Błogosławiony, jako orędownik naszych spraw, ktoś bardzo bliski, zaufany, któremu można się powierzać…"

Wszystkich mieszkańców Gminy Limanowa i Ziemi Limanowskiej serdecznie zapraszamy. Będzie to nasz skromny udział i oddanie hołdu Janowi Pawłowi II na 4 dni przed beatyfikacją naszego rodaka.

Jacenty MusiałLiczba wyświetleń: 1489
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne